Світло з Вифлеєма долає кордони

Розпочалася чудова передріздвяна традиція – європейська естафета Вогню миру

фото: nachrichten.at
Делегації скаутських організацій з усієї Європи отримали в столиці Австрії Відні Вифлеємський вогонь миру, який уже 29 раз був запалений на місці народження Ісуса Христа. Раніше цей вогонь вже передали до Північної Америки, повідомляє Радіо Ватикану.
Щороку організатори акції обирають австрійську дитину, яка їде з делегацією до Святої Землі, щоб запалити лампадку зі світильника, який безперервно палає в печері народження Ісуса Христа. Цього року “Дитиною миру” обрали Нікласа Думхарта (на фото) з містечка Санкт-Ґеорген-ан-дер-Ґузен, а зважаючи на ситуацію на Близькому Сході, лампадку 23 листопада запалила місцева дев’ятирічна дівчинка з Вифлеєма, яка передала вогонь австрійській делегації.
Десятирічний Ніклас Думхарт став “Дитиною миру” з огляду на свою прихильність до ближніх. Учень четвертого класу місцевої школи, він заприятелював з однокласником-біженцем, який разом із родиною прибув з Афганістану. Більшість свого вільного часу хлопчик проводить зі своїм другом, допомагаючи йому вивчати німецьку та робити домашні завдання. Ніклас запевняє: “Для мене є зрозумілим: якщо хтось потребує допомоги, я повинен йому допомогти”.
Хлопчик живе разом зі старшою сестрою, батьками та бабусею і зі своїм приятелем-афганцем виступає за місцевий дитячий футбольний клуб. Його мрія – після закінчення школи стати лікарем, щоб, з його слів, допомагати іншим.
Під час церемонії у Відні Ніклас передав Вогонь миру разом зі своїм посланням представникам скаутських організацій (в тому числі й з України), які рознесуть його в усі куточки Європи. Крім того, хлопчик вирушить у подорож до Риму, щоб особисто передати Вогонь миру Папі Франциску.

Вифлеємський вогонь миру постійно горить у Вифлеємі в базиліці, яка стоїть на місці народження Ісуса Христа. Перша згадка про Вифлеємський вогонь датована XII століттям. Тоді один із учасників хрестових походів привіз Світло з Вифлеєма як дар для своєї родини і близьких. Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц, аби донести символічне світло з місця народження Ісуса Христа тим, що святкують Різдво поза домом: у лікарнях, дитячих будинках тощо. Цю благородну справу взяли в свої руки австрійські скаути, і від 1988 року за допомоги скаутської естафети Вифлеємський вогонь почав мандрувати світом  – спочатку тільки Європою, а тепер, у різдвяний час, він палає на всіх континентах.
Вогонь миру передають із рук в руки, з одного скаутського осередку до іншого, долаючи кордони країн. З Австрії через Польщу та Словаччину в середині грудня він потрапляє і в Україну, де про нього піклуються українські скаутські організації (Пласт, Організація українських скаутів, Католицьке скаутство Європи та ін.). Вифлеємський вогонь розповсюджують по церквах, лікарнях, сиротинцях, його передають представникам владних структур, а вірні можуть узяти його до своїх домівок, щоб запалити різдвяну свічку та передати іншим.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.0047 / 4.07MB / SQL:{query_count}