Це щойно початок!

В Українському католицькому університеті відбулися урочистості з нагоди акредитації Римським Апостольським Престолом богословського факультету

фото: news.ugcc.ua
Влітку 1994-го абітурієнти, які виявили бажання навчатись у відновленій Львівській богословській академії, не знали, подавши документи, де складатимуть вступні випробування, як і де навчатимуться. Навчальний рік на єдиному тоді філософсько-богословському факультеті розпочали близько 40 студентів на світському відділенні у невеличкому приміщенні, де до того був дитячий садочок. Ще близько двох десятків навчалося на семінарійному відділенні у місті Рудно. Не було викладачів,  підручників і навчальних програм. Ніхто не знав, яким буде диплом і де його можна буде застосувати. 
Про це згадували у вівторок, 8 грудня, у День пам’яті папи Климента під час урочистостей з нагоди акредитації Римським Апостольським Престолом богословського факультету Українського католицького університету. 
Але були люди, які вірили в цю справу, і було Благословення… Нелегко, але поступово все налагоджувалося: визнання бакалаврської програми у Ватикані і в Україні, ліценціату, як результат – богословський факультет УКУ отримав міжнародну акредитацію на повний цикл богословських студій (бакалаврат – ліценціат – докторат). Уже з лютого 2016-го в УКУ запрацює докторська програма, де молоді амбітні люди зможуть продовжити своє навчання та здобути ступінь доктора богослов’я. Ідеться не лише про змогу здобувати повноцінну і визнану в усьому католицькому світі богословську освіту в Україні без обов’язкового виїзду на закордонні студії, а й про відродження богослов’я як академічної дисципліни.

“Богословський факультет має свій простір академічної свободи і пошуку істини. Це простір спілкування, зустрічей, думок та досвідів. Він має єдину мету – пізнання істини, якою є воплочене Боже Слово – Ісус Христос. Найважливішою навчальною аудиторією такого закладу є Божий храм. У ньому знаходиться найвища катедра навчання, де Бог звіщає свою істину”, – сказав у проповіді Блаженніший Святослав, глава УГКЦ, який свого часу  викладав у цьому навчальному закладі. Пізніше, під час урочистої академії, Патріарх зазначив, що це визнання є великим кредитом довіри, проте він певен, що цей кредит буде повернуто з відсотками.
“Надана нам акредитація –  щойно початок. Ми не можемо в дусі наших батьків і матерів у вірі себе жаліти, бо нас чекає велика Україна! Сьогодні вся країна чекає нашої Церкви! – наголосив президент УКУ владика Борис Ґудзяк. – Сьогодні кожен українець прагне гідності. Як ми бачили на Майдані, гідність – не конституційне, а Боже питання. Тож саме викладачі та студенти богословського факультету покликані пояснювати Боже поняття гідності, оспівувати це словом, мистецтвом, поезією, перекладами, місіями та комунікаціями”. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7785 / 4.36MB / SQL:{query_count}