Сусіди затопили помешкання: як діяти?

“Живемо у багатоповерхівці. Час від часу нас затоплюють сусіди. Ми змушені щороку робити ремонт, оскільки стеля у помешканні вкривається цвіллю від регулярного намокання. Сусіди при цьому відмовляються оплачувати завдані збитки. Порадьте, будь ласка, як нам бути?” Уляна Стельмах, м. Львів

Мар’яна Багній, 
юрист Центру громадської адвокатури:
– Якщо сусіди затопили квартиру і відмовляються оплачувати ремонт, то єдиним виходом буде звернення до суду. Але передусім необхідно офіційно зафіксувати факт затоплення та оцінити приблизну вартість завданих збитків. Це можна зробити, звернувшись до ЖКГ або до ОСББ, що обслуговує будинок. 
Їх працівники повинні скласти акт про затоплення квартири, у якому вказати дату події, описати пошкодження, завдані залиттям, перерахувати пошкоджені предмети і орієнтовну вартість завданої шкоди. Як правило, вартість шкоди при оцінці працівником ЖКГ може бути дещо заниженою, адже він не проводить експертної оцінки при підрахунках. 
Натомість сума збитків, оцінена експертом, буде більш точною, але на відміну від оцінки працівником ЖКГ або ОСББ проведення експертизи є платним. Оплата покладається на замовника, тобто на вас. Із цим актом та фотографіями затопленої квартири можна звернутися до суду з позовом про відшкодування матеріальної шкоди. 
Окрім матеріальної шкоди, ви маєте право на заявлення до суду вимоги компенсації спричиненої вам моральної шкоди, аргументуючи це тим, що зазнали душевних страждань у зв’язку з протиправною поведінкою щодо вас винуватця затоплення (тобто він не бажає добровільно відшкодовувати шкоду й ігнорує ваші правомірні вимоги про таке відшкодування), а також душевних страждань у зв’язку із знищенням чи пошкодженням вашого майна, що, можливо, призвело до погіршення стану вашого здоров’я або здоров’я членів вашої сім’ї.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.1500 / 4.06MB / SQL:{query_count}