Допомога при народженні дитини: як, кому і скільки?

“Місяць тому народила первістка. Знаю, що з літа змінилися суми виплат допомоги при народженні дітей, але не знаю, скільки саме тепер платитимуть. Часто чую розмови, що й цих грошей держава не даватиме… Скажіть, будь ласка, якою зараз є допомога при народженні дитини? Куди і коли по неї звертатися? Які документи для цього потрібні?” Ірина Шевчук, м. Львів

Василь Гельбич, 
начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат і допомог Львівської ОДА: 
– Так, справді, з 1 липня 2014 року в Україні ввели єдиний розмір допомоги при народженні як першої, так і другої, третьої та наступних дітей. Він становить 40 тисяч 320 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 10 тисяч 320 гривень, решту виплачують упродовж наступних 36 місяців (трьох років) рівними частинами (по 860 гривень у місяць). Допомога при народженні надається одному з батьків або опікунові, який постійно проживає разом з дитиною.
Для отримання допомоги необхідно прийти у відділ соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), із яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини. Звернутися необхідно не пізніше 12 місяців після народження малюка, інакше допомогу не призначать!
Для отримання допомоги необхідно подати такі документи:
– паспорт або інший документ, що підтверджує особу матері дитини;
– ідентифікаційний код матері;
– заяву із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини;
– копію свідоцтва про народження дитини;
– потрібно також відкрити рахунок у банку.
Документи на отримання допомоги можна подати за місцем реєстрації чи за місцем фактичного проживання. Із серпня цього року батькам не потрібно подавати довідку, якщо місце проживання та місце реєстрації когось із батьків відрізняється – відділ соцзахисту самостійно отримає інформацію про це.  
До речі, окрему допомогу для догляду дитини до досягнення нею трирічного віку скасовано! Єдиним виключенням є ті сім’ї, у яких допомога при народженні першої дитини складала 30 тисяч гривень. Вона розподілялася лише на два роки.  Лише в цьому випадку ця допомога залишиться у мінімальному розмірі (130 гривень) на ці останні 12 місяців третього року. Загалом це зроблено для того, аби зберегти на цей рік трудовий стаж за такими сім’ями.
Для осіб, у яких закінчився термін виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступні 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень.
При цьому період догляду дитини до досягнення нею трьох років буде, як і раніше, входити до страхового стажу.
Вимушені переселенці з території Криму і районів проведення антитерористичної операції, що не мають змоги зареєструвати новонароджену дитину, мають право отримати допомогу за рішенням органу соціального захисту. Його орган соцзахисту приймає на підставі акта про обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
16.9242 / 4.08MB / SQL:{query_count}