Відчути тепло живого створіння

У Львові митці та громадські активісти допомагають чотирилапим у рамках благодійного соціально-мистецького проекту “Люди – тваринам”

фото: happypaw.ua
Львів’янка Оксана Бондарук у дитинстві мріяла стати художницею і ветеринаром. Її мрії здійснилися, можна сказати, у повному обсязі. Вона таки стала художницею, понад те, вчить дітей малювати у “Школі мистецтв Оксани Бондарук”, засновником і директором якої є. Крім того, вона заснувала Львівський культурно-мистецький центр Art-e-fakt galereЯ і Міжнародний фестиваль авторської ляльки “Ляльк’аrt”. Маючи двох чудових собак, опікується тваринами у інший спосіб – залучила міських активістів до благодійного  соціально-мистецького проекту “Люди – тваринам”.  
“Я створила цей проект, аби об’єднати зусилля всіх небайдужих, люблячих і турботливих людей, різноманітних організацій та установ задля опіки, допомоги та захисту тварин. Тепло живого створіння – це те, чого так часто нам сьогодні бракує як свідчення любові у найсвітлішому, істинному розумінні”, – переконана Оксана Бондарук.

“Візьми собаку на роботу”

Те, що мисткині вдасться задумане, не підлягає сумніву, адже енергійності їй не позичати. Коли 31 липня цього року в нашому місті активісти проводили акцію “Візьми собаку на роботу”, Оксана Бондарук показала на власному прикладі любов до братів наших менших: прийшла на роботу того ж дня з двома своїми собаками – Ельфом і Тільдою. 
“Ще в 1990 році у мене був офіційний лист – дозвіл ректора Львівського інституту прикладного і декоративного мистецтва (тепер Львівська національна академія мистецтв.“Пошта”) на те, що мій собака, спанієль Джеррі, може ходити зі мною на  заняття”, – каже вона.
Звичка не розлучатися зі своїми  улюбленцями й дотепер залишилася. Оксана захоплено розповідає, як її Ельф і Тільда відвідують її ж лекції. “Постійно беру їх зі собою, вони стали улюбленцями дітей, – стверджує мисткиня. – Батьки кажуть, що це такі собі “реабілітаційні” собаки, бо після знайомства з ними у діток, які боялися псів, цей страх минув”.
Оксана Бондарук майже все життя працює у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі. Там вона й побачила Ельфа, а ось Тільду підібрала на відпочинку. Щоби покращити життя безпритульних собак, вона разом із іншими громадськими активістами Львова час до часу організовує різноманітні акції на підтримку тварин. Проте визнає, що цього недостатньо для ефективної допомоги. Тому й народився благодійний соціально-мистецький проект “Люди – тваринам”. 

Любити природу і мистецтво

“Торік ми проводили свято для дітей у Львівському міському еколого-натуралістичному центрі. Були майстер-класи, була улюблена студія дітей “Сверлик”, художня студія Оксани Бондарук. Одне слово, було дуже гарно, сподобалося всім – і дітям, і дорослим. Після цього виникла ідея організувати таке свято ще раз, але щоб воно тривало не один день. Так розпочався проект “Люди – тваринам”. Хочеться привернути увагу громадськості до їхніх потреб, навчити дітей і дорослих реагувати на них. Якщо, приміром, тварина хвора – подати їй необхідну допомогу, якщо безпритульна – завезти до притулку. В нашому суспільстві все ще поширені стереотипи про тварин та про те, чого вони потребують. Передбачено також, що діти створюватимуть власні короткометражки – невеличкі сюжети про хатніх улюбленців. Це захопливо і, крім того, пізнавально. На одному із занять про те, як знайти господарів тваринам, розповість активістка Марина Путіліна, якій вдається прилаштувати не менш ніж сотню чотирилапих на рік! Це справді  унікальний досвід. А ще вона відповість на запитання, пов’язані з найпоширенішими міфами про безпритульних тварин. Такі акції відбуватимуться впродовж року, адже ми з Оксаною вирішили, що це буде не одноразова акція, не точкова подія, а системна робота з підтримки тварин, яка триватиме цілий рік”, – розповідає Андрій Курач, ветеринарний лікар, соціальний діяч, голова Західноукраїнського товариства захисту тварин, ініціатор і організатор впровадження проекту “Люди – тваринам”.
Проект цей присвячений Міжнародному дню захисту тварин, але більшість заходів мають саме мистецьке спрямування (про дати їх проведення організатори повідомлять додатково. – “Пошта”). 
“Ми зробили все можливе, аби зусиллями митців і всіма доступними способами заробити на потреби чотирилапих”, – пояснює Оксана Бондарук.  
З її слів, завдання проекту “Люди – тваринам” полягатиме в створенні, організації та проведенні циклу актуальних культурних заходів і мистецьких акцій (короткочасних і тривалих): дитячого кінозалу, виставок, лекцій, майстер-класів, конкурсів, вікторин і театральних дійств; створення циклу тематичних зустрічей і відеолекцій у школах з метою ознайомлення дітей та батьків з волонтерською зоозахисною діяльністю; опіка над тваринами і навчання правил сумісного існування; проведення виставок безпородних тварин із подальшим прилаштуванням їх у родини та благодійних аукціонів, а також кінофестивалю короткометражних фільмів “Люди – тваринам”. Для цього активісти запросили до співпраці телепрограму “ВусоЛапоХвіст” і запропонували очолити склад журі цього кінофестивалю її ведучому Олександрові Яремі.
Отож, впродовж п’я­ти днів у культурно-мис­тецькому центрі Art-e-fakt galereЯ на вас чекає унікальна виставка, де ви здобудете багато знань, позитивних вражень та отримаєте задоволення від спілкування з фахівцями – зоологами, викладачами, ветеринарними лікарями і волонтерами для співпраці щодо питань опіки і допомоги тваринам; переглянете тематичні  шедеври світового кінематографа – художні та документальні; матимете зустрічі зі знаними художниками, фотографами, лялькарями, педагогами і просто унікальними людьми – майстрами своєї справи, чиє життя, з їхніх слів, не мало б змісту без любові до тварин; станете учасниками майстер-класів, вікторин, лекцій і фотосесій.
“Любіть природу і будьте дбайливими господарями та опікунами всіх наших чотирилапих друзів!” – закликає Оксана Бондарук. 

Лекції

– Відеолекція художника-педагога Оксани Бондарук “Як малюють тварин ілюстратори-анімалісти”;
– цикл тематичних відеолекцій з літературознавства директора Львівського міського еколого-натуралістичного центру Ігоря Антаховича про особливості  опіки та відповідальності власників за свій вибір домашньої тварини “Ми відповідальні за тих, кого ми приручили”; 
– відеолекції “Видатні письменники світової літератури, чия творчість присвячена тваринам” і “Образи тварин, опис їхнього життя та психології у творчості видатних письменників світової літератури” відомої львівської письменниці, співачки, журналіста і викладача літературознавства Школи мистецтв Оксани Бондарук Марини Курсанової;  
– відеолекція волонтера Марини Путіліної на тему “Рятування і прилаштування тварин”;
– лекція психолога, психотерапевта, заснов­ника львівського Центру свідомого батьківства “SWEET Дитя” Інни Альбокрінової на тему “Чому це так важливо, коли тварина – член сім’ї”.

Майстер-класи в “Школі мистецтв Оксани Бондарук”

– Сова з мокрого валяння вовни (викладач – Катерина Акімова); 
– улюбленець із сухого валяння вовни (викладач – Катерина Акімова); 
– мистецтво оригамі (викладач –  Олег Гординський).

Щоденні акції проекту “Люди – тваринам”

– Лекції та відеолекції;
– майстер-класи;
– забави, конкурси, вікторини;
– театральні дійства;
– фотосесії з тваринами;
– дитячий кінозал;
– зустрічі та спілкування;
– благодійний аукціон.
– показ тематичних  шедеврів світового кінематографа за сприяння Lviv Cinema Club;
– зустріч із тваринами “Дитячого зоопарку”. 

Перелік заходів, які відбуватимуться у Art-e-fakt galereЯ

– Виставка образотворчих і декоративно-прикладних робіт учнів “Школи мистецтв Оксани Бондарук” на тему “Анімалістика”;
– виставка фотографій безпритульних тварин, створених волонтерами ЛКП “Лев” і небайдужими людьми;
– виставка робіт учасників Міжнародного фестивалю авторської ляльки “Ляльк’art”;
– виставка тематичних фотографій  відомих львівських фотографів;
– виставка живописних і графічних робіт відомих львівських художників; 
– зоовиставка “Дитячий зоопарк” (тварини із Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру).

Вартість квитків:

– на виставки – 5 гривень; 
– на освітні та навчально-пізнавальні заходи (лекції та майстер-класи) – 30 гривень;
– на розважально-пізнавальні заходи – від 10 до 20 гривень.
Докладнішу інформацію про ці заходи можна буде знайти на сторінках офіційних груп Art-e-fakt galereЯ  і “Школа мистецтв Оксани Бондарук” у Facebook. 
Контактні телефони:
(032) 247 03 12; 
099 450 94 84; 
093 139 02 57.коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.6754 / 4.16MB / SQL:{query_count}