Вибори-2015: кандидати-священики

У цьогорічних виборах до місцевих органів влади вирішили взяти участь понад 30 душпастирів, здебільшого православних

Найбільше серед кандидатів у депутати, за підрахунками РІСУ, представників Львів­сько-Сокальської єпархії УПЦ КП, яка делегувала на боротьбу за депутатський мандат 22(!) священиків. Можна припустити, що претендентів набагато більше (в оприлюднених виборчих списках політичних партій не завжди вказується релігійна приналежність того чи того священика-кандидата). Наприклад, РІСУ не змогла визначити, до якої Церкви належить отець Петро Ушкало, який балотується від “Партії простих людей Сергія Капліна” до Львівської міськради. Так само проблематично виявилося ідентифікувати релігійну приналежність отця Івана Федака, який у разі перемоги представлятиме НРУ, виборців і свою конфесію у Старосамбірській райраді. 
Услід за УПЦ КП в політичну боротьбу не менш жваво вступили й представники УАПЦ. Щоправда, їхні апетити набагато скромніші – всього 8 отців.
Випробувати щастя на виборах-2015 ризикнули й 2 священики УГКЦ, яким церковне законодавство забороняє брати участь у таких акціях. Це отець Петро Зеленюх від партії “Воля” (він йде до Яворівської райради) та Мирослав Шевчук (член ВО “Батьківщина” і кандидат до Дрогобицької райради). Цілком імовірно, що церковне керівництво УГКЦ незабаром адекватно відреагує на цю ситуацію.
Ще одна конфесія – УПЦ (МП), яка в попередні рази у Києві та на сході держави охоче делегувала на вибори своїх представників (в тому й числі єпископів) та відкрито підтримувала деякі політичні партії, у 2015 році на Львівщині утрималася від участі в місцевих перегонах.
Варто зазначити, що священики, які вирішили балотуватися, присутні практично у списках усіх партій, що може свідчити про широкий спектр політичних уподобань львівського православного священства.
Від “Нашого краю” до Львівської міської ради йдуть аж 4 священики УПЦ КП – Павло Чабан, Олег Грициняк, Роман Великий та Володимир Бачинський. Ще 5 священнослужителів КП йдуть від цієї партії у райради – Андрій Корчак (до Бродівської), Ярослав Стасюк (до Перемишлянської), Василь Михайлишин (до Сокальської), Володимир Масюк (до Яворівської) та Михайло Галабуд (до Мостиської). Одного представника, отця Василя Проця, “Наш край” делегував до обласної ради.
Від цієї ж політичної сили балотуються і 2 священики УАПЦ – Тарас Тимчишин (до Жовківської райради) і Ярослав Яворський (до Яворівської).
Друге місце в рейтингу присутності духовенства у партійному списку посіло ВО “Батьківщина”, яке веде до місцевих рад 
5 отців. Від “Солідарності” йдуть 3; від КУНу, Радикальної партії Ляшка, “Громадянської позиції”, ХДСу, НРУ – по 2. По одному в свої списки включили Українська Галицька Партія, ВО “Свобода” та “Народний контроль”.
Присутність представників духовенства у партійних списках явище не нове. Своє бажання отримати депутатський значок вони пояснюють переважно тим, що хочуть зупинити в політиці обман, корупцію, зробити її моральнішою. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5810 / 4.07MB / SQL:{query_count}