Священик замість психолога

Глава УГКЦ під час засідання Синоду єпископів у Ватикані закликав відроджувати служіння духівників родин

фото: АР
Виступаючи на Синоді єпископів, темою якого є “Покликання і місія родини в Церкві та сучасному світі”, Блаженніший Святослав нагадав отцям, що вони зібралися не для того, аби змінити науку Церкви про подружжя і родину, а щоб “пошукати кращих методів, щоб якнайкраще допомогти родині в сучасному світі, щоб вона жила згідно з Євангелієм і наукою Церкви”, повідомляє Департамент інформації УГКЦ. 
Зі слів предстоятеля, Церква зараз потребує визнання духовності родини в сучасному світі. “Виклики сучасності послаблюють родину. Ми стаємо щоразу крихкішими і беззахисними істотами”, – вважає він. На переконання Блаженнішого, сучасна родина нині не потребує від Церкви людських інструментів підтримки, оскільки їй це дають психологи, соціологи, інші суспільні науки чи державні програми підтримки. “Ми є Церквою, тобто живим тілом Христа, і живемо в постійній присутності Святого Духа. Нашою головною метою і завданням є уділяти Святого Духа, котрий зміцнює, лікує рани і нас, слабких людей, робить здатними витримати і встояти супроти сучасних викликів. Святий Дух діє не лише в момент укладення таїнства подружжя – Його ласка активна протягом усього подружнього життя і родини. Ми повинні наново відкрити присутність Божої любові й Святого Духа в подружжі та в родині”, – переконаний Верховний Архиєпископ.
Ми потребуємо не психологів, соціологів, а духовних отців
Крім того, Святослав Шевчук вказав на потребу відродження служіння духівників для родин: “Кожна родина повинна отримати допомогу від Церкви через свого духівника, котрий буде її супроводжувати, лікувати її рани ласкою Святого Духа. Вкаже сучасній людині, як молитися, практикувати християнський аскетизм, зростати духовно через слухання Слова Божого серед викликів сучасного світу…Тому коли ми обговорюємо практичні рекомендації для душпастирів, то не можемо забувати про духовний провід. Духовні отці повинні бути адміністраторами Божого милосердя, Божої сили, котра постійно перебуває з нами і огортає своєю ласкою подружжя та родини”.
А в розмові з Католицьким інформаційним агентством предстоятель зазначив, що “ми потребуємо не психологів, соціологів, а духовних отців, аби відродити християнську духовність і пройняти нею подружжя та родини”. 
Блаженніший Свято­слав нагадав, що в комуністичні часи переслідування Церкви та хвиль еміграції християнська родина підтримувала і берегла Церкву, а тепер святим обов’язком Церкви є підтримувати і берегти родину.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.9819 / 4.07MB / SQL:{query_count}