Щоб усі гармати були переплавлені на дзвони

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав здійснив паломництво до Марійського відпустового центру угорських греко-католиків, що в селі Марія Повч

Проща відбулася з нагоди 300-ліття чудесного прославлення Маріяповчанської  чудотворної ікони Матері Божої.  Перед богослужінням Блаженніший Святослав разом із Архиєпископом Василем Цирілом, секретарем Конгрегації для Східних Церков, та єрархами ГКЦ Угорщини освятив Дзвін миру на території цієї святині, повідомляє Департамент  інформації  УГКЦ.
“Під час військових дій на угорських землях знімали церковні дзвони і переплавляли їх на гармати. Цей Дзвін миру, який ми сьогодні освятили, зроблений із гармат. Його знову повернули на дзвіницю цієї святині. Для мене велика честь освятити його сьогодні тут. Освячуючи його, я просив Господа, щоб усі танки та гармати, якими вбивають сьогодні українців, були переплавлені на церковні дзвони, –  сказав глава УГКЦ. – Нехай голос цього дзвона стане неустанною молитвою за мир на землі, в Угорщині, у Європі та за закінчення війни в Україні”. 
Проповідник зазначив, що в такий спосіб усім, особливо українцям, Бог дає знак надії. Подібно, як знаком надії були сльози Матері Божої 300 років тому на цих землях.
“Ким були греко-ка­то­лики на цій землі 300 років тому? Маленькою забутою громадою на одвірках імперії, маргіналізованою суспільством. Однак саме в цьому маленькому греко-католицькому храмі голосом цієї громади, навіть на рівні розмови з імператором, почала розмовляти сама Мати Божа. Вона завжди була, є і буде голосом тих, у кого його забирають”, –  пояснив Блаженніший Святослав і наголосив, що тепер греко-католики тут творять живу молоду Церкву, яка сьогодні має свого митрополита та нову єпархію. На думку першоєрарха, утворення таких нових структур свідчить у 300-літній ювілей цього Марійського чуда, що Мати Божа й сьогодні заступається за нас.
“Нехай вона вислухає молитви кожного з нас і поблагословить Греко-католицьку церкву в Угорщині та подарує нашим землям благословенний Божий мир”, – завершив проповідь глава УГКЦ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.6348 / 4.07MB / SQL:{query_count}