Ми знову серед кращих!

Львівщина посіла перше місце серед областей із найвищим прохідним балом абітурієнтів. Традиційно найбільше 200-бальників серед випускників фізико-математичного ліцею

Львівська область – перша за кількістю абітурієнтів із найвищими прохідними балами. Зокрема, 17 осіб, які цього року складали ЗНО, одночасно набрали по 200 балів із двох предметів. Це найбільша кількість за всі роки оцінювання якості освіти учнів. Абітурієнти, які набрали 400 балів із обох предметів, вивели Львівщину на перше місце!
Зі слів директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк, найбільше 200-бальників – у фізико-математичному ліцеї, де є поєднання математика – фізика. Крім того, є поєднання математика – історія, українська мова – іноземна, біологія – українська мова тощо.
Ще 32 абітурієнти Львівщини набрали по 200 балів із української мови та літератури. На другому місці – київські вступники, їх 18. Далі у списку Івано-Франківська область, де нарахували 11 абітурієнтів.
“Про високий рівень підготовки наших учнів свідчить те, що особи, які отримали 196 – 198 балів, подають на апеляцію, бо впевнені, що  заслуговують вищого балу. Одному апелянтові вже вдалося вибороти свої законні 200 балів”, – зазначила Лариса Середяк.
Загалом, зі слів директора департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Олександри Небожук, ЗНО у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти провели організовано, без системних порушень, які могли вплинути на результат. Найбільша явка абітурієнтів (94,04%) була на тест із української мови та літератури. Натомість розчарувала низька популярність  математики – 84,51% (торік цей предмет обрали 91,04% абітурієнтів). У Львівській області для проведення ЗНО створили 52 пункти, що працювали 170 разів, і залучили 4000 педагогічних працівників.
Встигли в департаменті освіти провести й перший аналіз виставлення оцінок і порівняння ЗНО за результатами нагородження золотими і срібними медалями.  “75% наших претендентів на отримання золотої і срібної медалей підтвердили свої знання. Проте нас особливо хвилюють ті випускники, які були представлені для нагородження (167 учнів), але не підтвердили своїх знань на високому рівні. Тому ми провели ретельний аналіз, визначили райони і школи, де це сталося”, – зазначила Олександра Небожук.
Із її слів, уже прийняли відповідні правлінські рішення навіть щодо долі окремих директорів – за необ’єктивне оцінювання учнів переглянуть доцільність перебування їх на обійманій посаді. У серпні департамент проведе перевірку щодо кожного учня, а не лише щодо медалістів. Однак номерів “підозрілих” шкіл і самих районів наразі не називають. “Коли це поодинокий випадок, беремо до уваги різні чинники, які можуть раптово виникнути. А коли це в школі стає системою, то розуміємо, що причина в  недостатній роботі школи”, – додала вона.
Щодо вступної кампанії, яка зараз триває, то більшість вступників обирає електронну форму подання заяви. Зі слів проректора з науково-педагогічної роботи Національного університету “Львівська політехніка” Олега Давидчака, за перші дні навчальний заклад отримав уже 60% усіх заяв, поданих в електронній формі, хоча торік їх було близько 30%. Принцип пріоритетності також допомагає полегшити роботу. Така форма подання документів набирає обертів у всіх львівських університетах. До прикладу, ЛМУ імені Данила Галицького з 10 липня із загальної кількості прийнятих документів зафіксував тільки 20% паперових заяв. Секретарі приймальних комісій радіють такій перспективі, адже в університетах немає черг, тож вступникам з інших населених пунктів значно зручніше подати документи в електронному форматі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.0806 / 4.09MB / SQL:{query_count}