ОХМАТДИТу – 65!

Львівська обласна дитяча клінічна лікарня відсвяткувала день народження

фото: Андрій Польовий
В цей медзаклад повертаються батьки дітей, коли потрібне в буквальному сенсі диво. Проте у ОХМАТДИТі  до так званих складних випадків звикли: не одного маленького пацієнта буквально повернули з того світу!
За час існування ОХМАТДИТ вилікував майже мільйон дітей! Як уже писала “Пошта”, щороку сюди для консультацій та лікування прибувають понад 150 тисяч дітей не лише з Львівщини, а й з цілого Західного регіону України.
В ОХМАТДИТу  довга і цікава історія. Його приміщення було збудоване ще далекого 1921-го, тривалий час тут був стаціонар для хворих на туберкульоз. Спеціалізованою дитячою лікарнею він став у 1950-ому. Спершу це була універсальна лікарня – тут лікували й дорослих, було навіть пологове відділення. ОХМАТДИТ змінювався, адже змінювалася й сама медична наука: з’являлися вузькоспеціалізовані фахівці (ЛОРи, офтальмологи), хворі в області були дуже запущені, тож лікарі ОХМАТДИТу були першими, хто впроваджував сучасні стандарти і підходи в діагностиці та лікуванні дітей.
Чи не кожен старший фахівець може розповісти про колосальне навантаження тих років, адже лікарі їздили Львівщиною і виявляли щораз більше недужих діток... Але водночас зменшувалася й дитяча смертність – все більше дітей вдавалося проліковувати. Тепер у ОХМАТДИТі працює досвідчена команда з власними ідеями і новаціями.
фото: Андрій Польовий
Чимало ноу-хау в медицині, які нині є загальноприйнятими стандартами, запровадили саме в ОХМАТДИТі: вперше у Львові у 1970 році тут з’явилася барокамера, вперше застосували метод лікування дімексидом при перитонітах, гнійно-септичних хворобах, вперше почали вводити в кістку антибіотик, вперше застосували спеціальний зонд-канюлю для лікування дакріоциститів, винайшли спеціальний ірригаційно-аспіраційний пристрій, який замінює цілий сучасний комбайн у офтальмохірургії, що забезпечується комп’ютером і коштує сотні тисяч доларів…
“Передовсім ОХМАТДИТ – це люди, які створили йому імідж. Лікарня починалася з фронтових лікарів і медсестер, вони й досі у нас працюють. Ми завдячуємо їм усім, що знаємо, вони вчили молодші покоління, в підсумку сформувалася команда потужних фахівців, яка підтримує традиції”, – зазначив “Пошті” завідувач І хірургічного відділення ОХМАТДИТу Роман Стеник. 
Тут, можна сказати, щодень роблять дива: до прикладу, оперують діток, які народилися з вагою 700-800 грамів (за таких ще донедавна лікарі не брались узагалі!). Дуже часто їхній порятунок – справа кількох діб, а то й годин після народження, проте лікарі ОХМАТДИТу навчилися рятувати таких діток одні з перших в Україні. Тут традиційно йдуть в ногу із сучасною хірургією. Хоч кілька десятиліть тому доводилося буквально добами чергувати коло немовлят із недостатньою вагою, щоби виходити їх.
фото: Андрій Польовий 
“Я батько трьох дітей. Ми, як і всі, лікувалися в ОХМАТДИТі, – каже керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Богдан Чечотка, який відвідав урочистості з нагоди ювілею лікарні. – ОХМАТДИТ – це певна традиція добрих послуг, високого рівня фахівців”. 
У середу, 24 червня, в актовій залі теоретичного корпусу Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького зібралися всі, хто свого часу працював у цій лікарні. 800 – саме стільки медиків нині є в ОХМАТДИТі, 150 з яких – лікарі. Всі вони взяли участь в науково-практичній конференції “Актуальні питання педіатрії: підсумки та перспективи розвитку”, присвяченій 65-річчю лікарні. З нагоди свята окремим працівникам вручили грамоти і грошові премії. 
“Пошта” вітає колектив лікарні, зичить йому здоров’я, натхнення і мирного неба, а її маленьким пацієнтам – якнайшвидшого одужання!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.6118 / 4.1MB / SQL:{query_count}