Вклонімося Христові Чоловіколюбцю

У Святоюрському соборі виставили для почитання унікальний образ Спасителя, написаний матір’ю Андрея Шептицького

зображення: news.ugcc.ua
Вклонитися йому можна буде до кінця червня, коли Церква особливо молиться до Ісуса Христа. Відтак ікону повернуть до місця постійного перебування – Митрополичих палат. Образ виставлений для поклоніння щодня з 7.00 до 19.00, повідомляє Львівська архиєпархія УГКЦ.
Унікальність цієї ікони полягає у тому, що її намалювала мати Андрея Шептицького Софія Фредро і подарувала її синові в 1901 році, коли він став Митрополитом. З того часу образ зберігався в Митрополичих палатах.
 Цікавою є його історія. Спочатку малюнок зображав Найсвятіше Серце Христове. Однак після 1946 року, достеменно невідомо, з яких причин: чи для того, аби вберегти образ від знищення, чи через те, що у східній традиції немає вшанування Серця Христового, як це є у західній, художники замалювали серце, зображене на іконі, і намалювали на руках у Ісуса ягня. Таким чином образ отримав назву “Христос Пастир”.
І тільки в 2012 році, коли його взяли до реставраційної майстерні при монастирі монахів Студійського уставу у Львові, після детального обстеження виявили, що під ягням є зображення серця. Тож ікону повернули до первісного вигляду і назвали образом Христа Чоловіколюбця. У рік відзначення 150-річного ювілею з дня народження Митрополита Андрея вона є ніби передвісником його народження.
“Через ікону мати Митрополита ніби промовляє до всіх нас. Це момент віри і зустрічі Софії Фредро-Шептицької з Богом, бо ця зустріч є особливо видимою через її сина, який став Пастирем всього українського народу. Почитання цієї ікони сьогодні – дуже символічне предвіщення народження Митрополита Андрея. 
Зараз з усієї України до собору приїжджають матері, аби помолитися перед образом Христа Чоловіколюбця за своїх синів, які захищають рідну землю”, – розповів отець Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської архиєпархії УГКЦ, капелан Львівської міської ради.
24.06.2015 20:42
Ірина Повідаш

Відкрите серце на образах Ісуса Христа та Матері Божої в радянські часи замальовували скрізь. Чого тільки не робили атеїсти і які тільки вказівки не давали священикам. Це були страшні часи, безбожницькі. А сьогодні радіємо, що, принаймні, свобода совісті дійсно є реальною.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4240 / 4.07MB / SQL:{query_count}