Як уберегти Землю від знищення

У Ватикані відбулась офіційна презентація першої в історії Церкви екологічної енцикліки Папи Франциска “Laudato si” – “Будь прославлений”

фото: 112.ua
На 192 сторінках звичного для енциклік формату Папа Франциск представляє світу свою нову науку як посібник із “догляду за спільним домом, яким для нас є Земля”.
Вона складається зі вступу, шести розділів та двох завершальних молитов. Назва її інспірована і взята з відомого на весь світ твору “Laudato si’, mi’ Signore”, відомого як “Гімн брату сонцю, або слава Творцеві світу”, повідомляє РІСУ, посилаючись на інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології. 
Той факт, що ця перша в історії Церкви екологічна енцикліка вийшла з-під пера саме Папи Франциска, вкотре підтверджує, що він справді вірно дотримується обраної на початку свого понтифікату лінії і намагається йти по-новому стежками святого Франциска Ассизького.
фото: media02.radiovaticana.va
Починаючи з опису в першому розділі конкретних сучасних екзистенційних соціально-екологічних викликів, Папа готує читача до сприйняття правди про людину та її місце серед створіння в світлі Писання та вчення Церкви, щоб найперше підвести до розуміння того, що екологічна криза глибоко закорінена в кризі екології людини і що вихід із неї на всіх рівнях починається з глибокого “екологічного навернення” до Бога.
У двох останніх розділах Святіший Отець дає практичні поради та вказівки щодо того, як потрібно жити, що робити, звідки черпати необхідну благодать для здійснення нашого спільного покликання – “порати і доглядати” світ Божий і для відвернення небезпеки самознищення людства.
Крім того, Папа Франциск порушує й такі актуальні біоетичні проблеми, як “ґендер”, “аборт”, “ГМО”, “експерименти над ембріонами і тваринами” тощо.
Ексклюзивність книги полягає найперше у тому, що досі жоден Римський Архиєрей не присвячував питанням відповідальності за створіння цілу енцикліку.
Із новою енциклікою Святішого Отця Франциска “Laudato si” можна ознайомитись у перекладі вісьмома мовами на офіційному сайті vatican.va.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5281 / 3.97MB / SQL:{query_count}