Розкіш, яка зігріває

Наприкінці зими вітрини магазинів зимового одягу та взуття рясніють вивісками: "Знижки - 30%, 50%, 70%". Це дійсно вдалий період для придбання хороших предметів гардеробу, адже тепер вони як мінімум удвічі дешевші, аніж були на початку сезону.

Наприкінці зими вітрини магазинів зимового одягу та взуття рясніють вивісками: "Знижки - 30%, 50%, 70%". Це дійсно вдалий період для придбання хороших предметів гардеробу, адже тепер вони як мінімум удвічі дешевші, аніж були на початку сезону.

Якщо ви вирішили купити дублянку, не варто бігати магазинами й шукати такий фасон, який знайшли в модних журналах. Як переконують фахівці,  вибираючи дублянку, варто керуватися доволі простим правилом - наймодніша та дублянка, яка вам пасує.

Перед тим, як викласти гроші, не полінуйтеся її не тільки приміряти, але ретельно оглянути. Навіть якщо продавці запевнятимуть вас, що це справжня іта­лійська дублянка, перевірити її оригінальність доволі просто. Головна прикмета, за якою можна довідатися, чи річ якісна, - добрий крій. Сучасні технології вироблення шкір дають можливість будь-яку дублянку "посадити" по фігурі, як і одяг зі шкіри. Далі варто перевірити ворс. Він повинен бути рівномірно стрижений, спрямований зверху вниз, в іншому випадку ворс буде заломлюватися. Перевірте, чи ворс не випадає. Для цього, як радить Олександра Бобеляк, заступник начальника відділу контролю непродовольчих товарів управління у справах захисту прав споживачів, потрібно взяти бавовняну тканину і тричі потерти по виробу, якщо ворсинок на тканині не залишається, виріб зроблений з якісної, добре виправленої шкіри. Таким же способом можна перевірити, чи не пускатиме ваша дублянка фарби. Аби перевірити, чи з якісної шкіри зроблено виріб, потрібно її роз­класти і ретельно пощупати. Якщо нащупаєте тверду шкіру, отже, для виробу використали неякісний матеріал. Іноді виробник заощаджує на матеріалі й використовує тонші шматки шкіри. Якщо така шкіра  попаде на лікоть або шов рукава - дірка гарантована. Ще один важливий чинник, який впливає на якість виробу, - однорідність шкіри за кольором та якістю.  Хоча дублянка - непродовольчий товар, проте перед купівлею її варто понюхати. За запахом можна визначити, наскільки добре вироблена шкіра, з якої зшита дублянка. Якісна річ має приємний запах, а дублянки кустарного виробництва пахнуть неприємно. Причиною неприємного запаху можуть бути частинки жиру, які залишаються на погано виробленій шкірі. Згодом на такій речі утворяться дірки - шкіра просто прогниває.

Елегантності будь-якій дублянці додають хутряні елементи - комір, манжети. Якщо плануєте купити саме таку дублянку, то не забудьте перевірити також хутро. Для цього візьміть хутряний волосок і надавіть на нього нігтем. Якщо витримає - хутро якісне, якщо зламається - річ швидко втратить належний вигляд.

Для львівської дощової погоди, навіть взимку, дублянки не надто практичні. А віддавати її  в хімчистку після кількох прогулянок - задоволення не з дешевих. У таких  випадках спе­ціалісти радять вибирати дублянку з лаковим покриттям.  На лаковій поверхні не залишається слідів від снігу й дощу, а будь-який бруд можна легко змити ганчіркою.

Будь-яка річ вимагає ретельного правильного догляду, а дорога - тим паче. Всі виробники пропонують рекомендації до дублянок, за яких погодних умов її варто носити та як за нею доглядати. Олександра Бобеляк рекомендує вимагати у продавців такі рекомендації, до того ж письмові. Дублянки, як і інші вироби, мають гаран­тійний термін. Для дублянок та хутряних виробів він триває впродовж зимового сезону - від першого жовтня  до першого квітня.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.4142 / 4.09MB / SQL:{query_count}