“Як хтось Бога не боїться, чого має слухати Папу?”

Борис Ґудзяк, єпископ Паризької єпархії УГКЦ, президент Українського католицького університету, прокоментував зустріч понтифіка і президента Росії

фото: ucu.edu.ua
Папа Римський Франциск на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним продемонстрував сувору позицію, однак не варто переоцінювати вплив Вселенського Архиєрея на таких осіб, як господар Кремля.
“Папа подарував наприкінці зустрічі президенту Росії знак миру, наполягаючи, що треба цим миром нарешті зайнятися. Слід пам’ятати, що гучною була фраза Папи кілька днів тому на Балканах, де він казав: “Ті, що говорять про мир, але займаються війною, лицеміри”. Вона є певним тлом до того, що відбулося в Римі”, – пояснив владика Борис Ґудзяк у інтерв’ю Радіо Свобода. 
Єпископ зауважив, що ватиканська дипломатія має свою специфіку: Рим церковний не є політичною чи військовою потугою і веде перемовини виключно мовою міжнародного права, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.
“Бачите, як хтось Бога не боїться, чого має слухати Папу? Думаю, не слід переоцінювати якихось магічних властивостей навіть такого високого – найвищого, можливо, в світі сьогодні – духовного авторитета, якщо співбесідник не є на духовній хвилі. Гадаю, Володимир Путін розуміє політичну значимість слова Папи. І те, що відбулося, реєструється всюди – в різних дипломатіях, в різних країнах. Думаю, це ще одна крапля в тій чаші гіркої реакції на це невимовне насилля, яке спричиняє Володимир Путін в Україні і не тільки в Україні”, – сказав Борис Ґудзяк. 
Владика висловив здивування, як на цю подію відреагували українські ЗМІ, потрапивши в пастку російської пропагандистської машини. 
“Це трохи прикро навіть, що українська преса, журналістика замість того, щоб попрацювати, пішла за тими сигналами, які є просто очевидно піар-ходом, – переінтерпретувати з такою відвагою на 180 відсотків те, що було подаровано і що було сказано. Жест є дуже простим і дуже чітким: я даю тобі ангела миру, бо мир є тим, чим ти повинен зайнятися!” – наголосив єпископ.


Треба сказати, що й у Адміністрації Президента України не мають великого оптимізму щодо результатів зустрічі Володимира Путіна і Папи Франциска.
“Сподіваюся, що вона, можливо, дала б додатковий позитивний сигнал, але, чесно кажучи, після такого довгого періоду агресивних дій в бік України і часто недотримання домовленостей не варто очікувати якоїсь зміни позицій”, – заявив у ефірі “5 каналу” перший заступник глави АПУ Валерій Чалий, повідомляє УНН.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7468 / 4.09MB / SQL:{query_count}