Чи є гріхом вбивство ворога?

“Мій син зараз перебуває у зоні АТО. Дуже переживаю з цього приводу. Не хочу, аби хлопець, брав участь у військових діях – вбивав інших. Адже це також люди, в них є матері, дружини, діти… Скажіть, будь ласка, чи є гріхом вбивство ворога?”

Оксана Бойко, м. Городок


Отець Михайло Димид, доктор східного канонічного права:
– Звичайно, навмисне вбивство є гріхом. Адже подателем життя є Бог, і те, коли людина має народитися для Вічності, померти, теж його виключна прерогатива. Він вирішує, від чого саме людина має померти: чи то хвороба, чи військові дії, чи смерть на дивані. 
Але не гріх, коли людина віддає своє життя за інших, захищає свою державу! Проте кожна людина і кожна країна повинна мати власну стратегію захисту. На захист життя треба дивитися ширше: ми вбиваємо через аборти, евтаназію, але часто не трактуємо це як свідоме вбивство, хоча, по суті, воно ним і є.
Якщо до помешкання вдирається грабіжник, глава сім’ї змушений вдатися до насильства, коли той теж застосовує його до дружини і дитини господаря. При тому він може й убити нападника в процесі самозахисту. Церква цього не заохочує, але якщо це сталося, то це не гріх.
17.06.2015 21:27
Ірина Повідаш

ВАШ СИН ЗАХИЩАЄ УКРАЇНУ, РІДНУ ЗЕМЛЮ від ворога і зі сторони релігії це нормально. Ворог прийшов на нашу землю і з цим треба щось робити.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6629 / 4.18MB / SQL:{query_count}