Що робити з освяченим торішнім зіллям?

“Нещодавно була в церкві – отець святив віночки з літнього різнотрав’я. Знайшла у себе вдома минулорічний. Знаю, що його не можна викидати на смітник, а куди подіти, не знаю. Поясніть, будь ласка, що робити з освяченим торішнім зіллям?”

Леся Яремчук, м. Львів


Отець Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради:
– Всі освячені речі – зілля, вербові гілки, образочки, вервечки, календарі і навіть фрукти належить спалити, якщо вони пролежали без діла! Є така давня практика: спалювати освячені речі, які не використали вдома. В требнику є спеціальна молитва перед спаленням освячених речей, яку змовляє священик, але вдома достатньо Господньої молитви.    
Ми всі хвацько йдемо освячувати зілля, але потім  не знаємо, що з ним робити. Його призначення – допомагати нам у суєтному світі. Приміром, коли мені важко на душі, з молитвою я п’ю освячену воду, споживаю освячену проскурку, роблю собі чай із освяченого зілля, запалюю освячену свічку. В молитвах на освячення цих речей говориться саме про відігнання всіляких супротивних сил, диявольських підступів. 
Однозначно – викидати на смітник не можна! Тож не нехтуймо арсенал засобів, які пропонує нам Церква. Освячене зілля можна додати до чаю, до ванни, особливо для купання немовлят. Потім освячену “заварку” треба викинути на те місце, де вона не може бути зневажена (під дерево, у вазонок тощо).  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.1649 / 4.07MB / SQL:{query_count}