Чи можна носити одяг, на якому зображені хрест або ікона?

“Моя шістнадцятирічна донька, наслідуючи котрусь з модних нині співачок, почала купувати дивний одяг і не менш чудернацькі аксесуари: шорти із зображенням Діви Марії, сумку з намальованим хрестом, сережки у вигляді хреста. А ось натільний хрестик носити не хоче, мовляв, він “нестильний”. Не можу знайти порозуміння з нею, бо не вважаю, що хрестик конче має бути “стильним”. Скажіть, будь ласка, чи можна носити одяг, на якому зображені хрест або ікона?”

Ярина Кучерява, м. Львів


Отець Назарій Лозинський, викладач Львівської православної богословської академії УПЦ (КП), благочинний академічного храму Святителя Івана Золотоустого:
– Тут питання в тому, чи хрест на одязі є хрестом у християнському розумінні. На одязі вашої доньки він слугує декларацією, прикрасою, не більше. Для нас, християн, хрест Христовий – найбільша святиня. Тому носимо його виключно на шиї – місці, де не можемо його жодним чином осквернити. 
Зрештою, хрестики наші тому й називаються натільними, що вони на тілі, під одягом, якнайближче до серця. Та й носимо їх не напоказ, не декларативно, а наслідуючи свого Спасителя – з покорою і смиренням, любов’ю до нього. Ніяких “додаткових” хрестів він не потребує! 
Навіть вервичку не рекомендують носити на руці, щоб не осквернити хрестика на ній. Тому всі ці шорти, сумки, брелоки, на яких зображений хрест чи окремі євангельські персонажі, неприпустимі! Зображення хреста є виключно на одязі священиків, і то не на повсякденному, а лиш на тому, в якому звершується богослужіння.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4197 / 3.96MB / SQL:{query_count}