Чи допускаються до причастя ті, що застосовують контрацептиви?

“На нашій парафії священик заохочує вірних приступати до причастя кожної неділі (після обов’язкової щомісячної сповіді). Але якось отець висварив мене за те, що приймаю оральні контрацептиви… Тож тепер не знаю, чи можу, як раніше, приступати до цього таїнства. Скажіть, будь ласка, чи допускаються до причастя ті, що застосовують контрацептиви?”

Наталія Осадчук, м. Львів

Отець Роман Тереховський, сотрудник львівського храму Пресвятої Євхаристії:
– Контрацептиви – це загальна назва протизаплідних засобів. Варто з’ясувати, яка їх дія, адже більшість із них – абортивні, тобто вбивають життя на етапі зародження, змінюючи гормональний фон жіночого організму. Жінка цього не бачить (все відбувається на клітинному рівні), тож і не робить собі з цього проблеми. 
Але це теж аборт, вбивство, що є смертним гріхом, який кличе про помсту до неба! А якщо жінка знає про це – то ще й умисне вбивство. З точки зору практичного духівництва контрацептиви є трохи меншим гріхом, коли у сім’ї вже є багато дітей або коли вагітність загрожує жінці смертю.
Покарання за нього відносно легше, але все одно потребує сповіді. Проте коли застосування контрацептивів відбувається з легковажності, а ще – поза вінчаним шлюбом, то це свідомий тяжкий гріх, який обов’язково потребує сповіді перед причастям. 
В окремих випадках лікарі призначають контрацептиви не для запобігання вагітності, а для лікування певних гормональних проблем. І якщо жінка чи дівчина при цьому не мають статевого життя, то це не гріх!  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3569 / 3.96MB / SQL:{query_count}