Все вирішить спільний собор...

В Українській православній церкві Київського Патріархату пояснили, як може відбутися об’єднання з Українською автокефальною православною церквою

фото: volynnews.com
Представники УПЦ (КП)  – архиєпископ Євстратій Зоря і протоєрей Олександр Трофимлюк – провели прес-конференцію за підсумками засідання комісій для ведення діалогу про об’єднання УПЦ (КП) та УАПЦ, прокоментували їх підсумкове рішення і пояснили, за яких умов і яким чином можливе об’єднання Церков, повідомляє РІСУ.
Владика Євстратій, зокрема, зауважив, що, згідно з канонічними нормами, прийняття рішення про об’єднання Церков можливе на спільному об’єднавчому соборі. Що стосується дати його проведення, то компромісним рішенням встановлене 14 вересня 2015 року.
“Але ця дата не є остаточною, як і всі рішення, прийняті вчора, є тільки нашими пропозиціями. У самому документі зазначено, що у визначений термін, до 30 червня, наша Церква в особі Патріарха і Священного синоду та УАПЦ в особі Митрополита і Архиєрейського собору мають прийняти рішення про скликання об’єднавчого собору згідно з церковними статутами”, – наголосив архиєпископ УПЦ (КП).
З його слів, склад делегатів об’єднавчого собору визначається на рівноправних засадах: всі єпископи УАПЦ та УПЦ (КП) і також по одному делегату на кожні 15 зареєстрованих релігійних організацій, згідно з офіційними даними про реєстрацію від Міністерства культури України станом на 1 січня 2015 року.
До 30 червня, наша Церква в особі Патріарха і Священного синоду та УАПЦ в особі Митрополита і Архиєрейського собору мають прийняти рішення про скликання об’єднавчого собору згідно з церковними статутами
“Умови, які подаються для об’єднання, будуть винесені на розгляд собору, і тільки собор прийме їх. Серед цих умов стоятиме питання про предстоятеля об’єднаної Церкви. Наша пропозиція, аби собор визнав главою єдиної Церкви Патріарха Київського і всієї Русі Філарета. УАПЦ пропонує провести вибори глави, не заперечуючи участі Патріарха Філарета в цьому голосуванні”, – додав він. 
І підкреслив, що немає великого оптимізму стосовно об’єднання, адже за останні роки було кілька спроб, які не увінчалися успіхом. Тепер у суспільстві є великий запит і потреба єдності українського православ’я. “Тому ми сподіваємось, що спільними зусиллями цілого суспільства успішно досягнемо нашої спільної мети”, – сказав Євстратій Зоря.
Архиєпископ зауважив, що уперше в історії переговорів між УАПЦ і УПЦ (КП), які відбулись у Михайлівському золотоверхому монастирі Києва, на них як спостерігачі були присутні єрархи Вселенського Патріархату. Вони не втручались у хід і зміст переговорів, але нагадували учасникам про необхідність плідного їх  завершення.
Наприкінці прес-конференції представники УПЦ (КП) звернули увагу на ті небезпеки, які стоять на шляху об’єднання двох Церков, зокрема, виступ представників УПЦ (МП) на Помісному соборі УАПЦ та їхні заклики до діалогу, аби перешкодити об’єднанню УПЦ (КП) і УАПЦ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4149 / 3.98MB / SQL:{query_count}