Які документи потрібні для виїзду з дитиною за кордон?

“Моїй донечці нещодавно виповнилося три роки. Хочу взяти її зі собою у відпустку, яку маю намір провести за кордоном. Скажіть, будь ласка, які документи потрібні для виїзду з дитиною за кордон?”

Наталія Ковалик, м. Львів


Роман Стахів, офіцер прес-служби Західного управління Державної прикордонної служби України:
– Щороку під час канікул і туристичного сезону значно збільшується кількість відмов у пропуску через державний кордон України саме батьків з дітьми. В більшості випадків основною причиною цього є недбале ставлення до оформлення документів батьками та організаторами дитячих поїздок.
Для того, аби така подорож була комфортною і ви не мали зайвих клопотів, ще раз нагадую і наголошую на необхідності уважніше ставитися до оформлення документів на дітей. Щодо цих питань раджу консультуватися з туристичними фірмами, послугами яких ви хочете скористатися. Крім того, необхідну інформацію можна отримати на веб-сайті прикордонного відомства dpsu.gov.ua або зателефонувати на номер (044) 527-63-63. 
Основними причинами відмов у пропуску дітей через кордон залишаються відсутність доручень від батьків, які потрібні у випадку, коли дитину супроводжує лише один з батьків або уповноважена ними особа. Серед інших причин – недійсні документи для закордонних поїздок, відсутність документів на право перетину кордону, відсутність фото дітей в документах батьків, закінчення терміну дії паспорта, технічна несправність документа.
Також нагадую, що, відповідно до чинного законодавства, неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа, який видається дітям у віці до 18 років або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому в паспорти батьків вклеюються фотокартки дітей з п’ятирічного віку. Якщо ж дитина їде тільки з одним із батьків, у такому випадку знадобиться нотаріально посвідчена згода другого з батьків.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним із батьків здійснюється за такими документами:
1) Нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній країни, в яку їдете, та відповідного часового проміжку перебування в ній, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.
2) Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків: 
– якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька в свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
– якщо в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон дитина до 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;
– у випадку пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
* свідоцтва про смерть другого з батьків;
* рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
* рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
* рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
* рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
* довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6691 / 4.08MB / SQL:{query_count}