До якого терміну вагітності можна подорожувати літаком?

“Я вже на третьому місяці вагітності. Планували з чоловіком провести літню відпустку за кордоном. Чоловік заздалегідь забронював тур до Чорногорії. Скажіть, будь ласка, до якого терміну вагітності можна подорожувати літаком?”

Ярина Барчук, м. Львів


Марія Малачинська, акушер-гінеколог, директор Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення:
– Питання авіаперельотів має вирішити гінеколог, який вас веде. Все залежить від терміну вагітності і від того, як ви почуваєтесь, адже у кожної жінки вагітність має різний перебіг, організм по-різному реагує на зміни умов, в тому числі й на авіаперельоти. 
Якщо ви здорові, можете подорожувати літаком до сьомого місяця вагітності, на пізніших термінах перепади тиску стануть особливо відчутними для майбутньої матері та дитини. Якщо вагітність одноплідна, без ускладнень, можете літати літаком у третьому триместрі ледь не до 36 тижня. 
Однак авіакомпанії не дуже охоче беруть на борт таких пасажирок. Тому перед мандрівкою раджу взяти довідку від лікаря, що вам можна подорожувати літаком і що ви не народите в найближчі 72 години.
Найсприятливіший час для авіаперельотів – з 14 по 27 тиждень вагітності. Вас уже не турбуватиме токсикоз і загальна слабкість, тому ви зможете легко перенести політ, зберігши сили для ділових зустрічей чи прогулянок. Але якщо ви все ж таки зважилися на переліт, необхідно докласти всіх зусиль, аби він не викликав незручностей.
Перш за все відмовтеся від тривалих перельотів, бо всидіти у кріслі буде важко. Вдягніть зручний одяг і за можливості прогулюйтеся салоном.
Не можна сідати у літак вагітним, які мають проблеми зі здоров’ям, а саме: кров’янисті виділення, діабет, підвищений артеріальний тиск,   передчасні пологи в анамнезі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.9243 / 4.06MB / SQL:{query_count}