Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Щороку у Великий тиждень ми переживаємо події, які сталися майже дві тисячі років тому, звертаємо свої думки і почуття у той час, коли відбулася найбільша Жертва заради нашого спасіння

Але ми щасливі з того, що, на відміну від сучасників Христа, не відчай і розчарування панує в наших серцях, а передчуття Великої Перемоги над смертю, над гріхом. Передчуття свята, празника над празниками. 
І навіть у найскорботніший час Великої п’ятниці молимося словами: “Не ридай наді мною, мати, бо воскресну і прославлюся”. Ми чекаємо цього свята, по­в’язуємо з ним свої надії, сподівання на краще, на оновлення, на сповнення наших мрій.
“Христос Воскрес – воскресне Україна!” – ці слова допомагали не одному поколінню українців зберегти віру в те, що вони скинуть ярмо і збудують свою державу – багату й справедливу. Ми здобули незалежність. Україна воскресла. 
Проте нині вона потребує від нас великої віри. Віри в те, що Бог має для неї особливий план, що нинішні випробування швидко завершаться, що ми досягнемо миру і добробуту. Але передусім вона потребує віри в себе, у свої сили жити чесно, за Божими заповідями, віри, що, змінивши себе, змінимо світ навколо нас.
Тож нехай світло Христового Воскресіння принесе в нашу країну мир та спокій, дарує надію на зцілення глибоких ран! Хай воно втішить серця тих, що оплакують своїх рідних, дасть надію на зустріч у Небі. Хай радість Христового Воскресіння зігріє наші серця, поселить у них впевненість у майбутньому, в тому, що Бог любить нас, що в Ньому наша сила і наша перемога!

Уривок із Пасхального послання Блаженнішого Святослава, Патріарха Української греко-католицької церкви

…Уже більше ніж рік ми проходимо особливу хресну дорогу  і, можливо, по-людськи нам зараз непросто говорити про радість. Однак радість пасхальна походить не від людей, а від Бога! Сьогодні весь всесвіт оспівує Христову перемогу, Його подолання зла і смерті. “Це день, що його сотворив Господь, тож радіймо і веселімся в нім!”
…Воскреслий Христос показує нам, що Бог вислуховує і наші благання, спішить із визволенням до тих, хто щоденно і витривало стоїть на сторожі молитви за Україну. …Сьогодні на рідних землях наша Церква покликана видавати пророчий голос про неминучість перемоги над ідолопоклонством, брехнею і насильством. Воскреслий Господь розвіяв страх апостолів словами: “Мир вам, як послав Мене Отець, так і Я посилаю вас” (Ів. 20, 21). Ці слова промовляють також до нас і дають нам сили не тільки встояти перед нападником, а й перемогти наше внутрішнє зло: зневіру, втому і страх. Революція гідності ще далеко не довершена, поки Христовий мир не запанував у наших серцях – тільки з Христом потрібно, за словами слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького, подолати егоїстичну “отаманщину”, корупцію та залишки безбожної системи в стосунках між державними інституціями і суспільством.
…Святкувати Пасху серед війни – це вміти вже сьогодні бачити у воскреслому Христові нашу перемогу. Вона повинна передусім відбутися в наших душах і наповнити собою серце кожного, хто дійсно вірить, що Христос воістину воскрес! Ця віра в перемогу Воскреслого дозволяє тим, хто на передовій, стати перед обличчям смерті і мужньо та впевнено захищати свою землю. Ця сила Воскреслого дає нам можливість протиставитися ненависті до тих, які дали себе обманути ненаситною імперською ідеологією брехні та насильства. Ця перемога Христа як воскреслої Істини є певним успіхом кожного, хто говорить і свідчить правду про те, що відбувається в Україні. Ця Христова правда дозволяє кожному, хто вважає себе Його учнем, бути справжнім апостолом Благовісті миру й любові…

Уривок із Пасхального послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, предстоятеля Української православної церкви Київського Патріархату

Серед усіх християнських свят Воскресіння Христове відзначається особливою радістю і особливою урочистістю. Чому? Тому що Воскресіння Христове означає, що смерть у людській природі не перемагає. Воскресіння Христове стало запорукою вічного життя. 
У час смутку і скорботи, коли ми переживаємо смерть наших близьких, воскресіння Христове вселяє в наші серця велику надію. Воно ніби говорить нам: “Не плач! Ви ще побачитесь у вічному житті”. Воскресіння заспокоює нас і дає нам бадьорість і силу перемагати скорботу. Воскресіння Христове єднає живих і мертвих в єдину сім’ю.
…Воскресіння Христове спонукає нас боротися з гріхом, у тому числі і з корупцією. Воно запалює нас прагнути до моральної чистоти, до святості. Воно навчає нас бачити в людях братів і сестер; надихає нас допомагати біженцям, старим людям і дітям, захисникам України; не боятися смерті. Воскресіння Христове також надихає нас на боротьбу проти неправди та кривди. Воно надихає нас на труд, на виконання своїх обов’язків і побожне життя. Воскресіння Христове дало новий напрямок життю людини. Воно зробило земне життя осмисленим і цілеспрямованим. У майбутньому – не смерть, не загибель, не знищення, а інше існування: “іншого, вічного життя початок”.
Воскресіння Христове – це основа нашої віри, її опора. Своїм воскресінням Ісус Христос показав істинність Свого Божества, вічність Свого вчення, спасенність Свого розп’яття і смерті, велич і силу благодатних дарів Святого Духа, які подаються в заснованій Ним Церкві.
Воскресіння Христове дарувало нам віру, сильнішу за страждання. Воно дає нам силу перемагати їх. Нехай ніхто не подумає, що цієї радості у Воскреслому Господі достойні тільки люди святі, пустельники, подвижники. Ця радість дарована і нам, слабким і грішним дітям Отця Небесного. Цього року Україна святкує Воскресіння Христове в умовах неоголошеної війни на Донбасі. Але ми твердо віримо, що незабаром Господь пошле нам перемогу над агресором, бо з нами правда; а де правда, там Бог і перемога…

Молитва Митрополита Андрея Шептицького на Воскресіння Христове

Воскресення Твоє, Христе Боже наш, – це для нас празників празник і торжество торжеств. З радістю вітаємо цей світлий і ясний день, в котрому Ти воскрес із гробу. Так, як щороку з радістю вітаємо повернення весни, бо з весною усе, що в землі завмерло, неначе вертає до нового життя, так і з празником святої Пасхи те, що через слабість, марноту і людські немочі неначе завмерло в нас, будиться через Тебе й Твою святу благодать до нового радісного і світлого життя. 
Через гріхи ми завмерли для Божої благодати, але через покаяння ми з Тобою, Христе, погамуванням пристрастей неначе зійшли в гріб, угамуванням гріха ми стали неначе подібні до Твоєї смерти на хресті. Ми неначе на хресті розп’яті з Тобою, з Тобою разом воскреснемо в празник Твого Воскресення. Воскреснемо Твоєю благодаттю, воскреснемо силою християнського життя, воскреснемо для ліпшої, повнішої, більш християнської праці для ближніх, для Церкви, для Народу, для нашої родини й для себе самих.
Як весна є образом празника Пасхи, так і празник Пасхи є образом Твого Воскресення, а твоє Воскресення є образом і завдатком нашого воскресення. Бо ми віримо, що коли Ти воскрес, то й ми воскреснемо: Ти подаш нам руку спасіння, Ти піднімеш нас, Ти витягнеш нас з цього смертного життя до вічного життя у Своєму Царстві. Вірою вітаємо весну Воскресення, надією вітаємо майбутнє воскресення, що його очікуємо з Твоєї ласки, любов’ю вітаємо Тебе, що нам даєш і радощі життя, і радощі християнських празників, і радість чистої совісти, і радість з того, що нас колись чекає.
Нині все наповнюється світлом: небо, й земля, й підземелля. Нехай же празнує усяке сотворіння Христове Воскресення та у цьому Воскресенні утверджується до нового, кращого життя для Бога, для ближніх, для Вітчизни, для родини і для спасіння наших душ. Амінь.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8016 / 4.43MB / SQL:{query_count}