Як змусити набувача виконувати умови спадкового договору?

“Я самотня пенсіонерка, дітей у мене нема. Між мною і набувачем укладений спадковий договір. Спочатку набувач виконував умови договору, сплачував певну суму, приносив їжу та інше, але останнім часом почав робити це щораз рідше... Мені важко самій господарювати. Цей чоловік без мого відома завіз до мене додому меблі, холодильник, садить на моєму городі дерева, квіти. На мої нагадування про невиконання умов договору шукає виправдання: каже, що має багато клопотів у сім’ї, повинен провідувати батьків у вихідні. Скажіть, будь ласка, як змусити набувача виконувати умови спадкового договору?”

Василина Груник, м. Львів


Олег Мицик, адвокат:
– З описаної ситуації важко зробити чіткі висновки, оскільки укладений між особами договір більше схожий на договір довічного утримання. Також дуже багато залежить від того, які конкретні обов’язки покладені на набувача згідно з договором.
Спадковий договір має спільні риси з договором довічного утримання (догляду), оскільки обидва ці договори спрямовані на передачу однією стороною (відчужувачем) іншій стороні (набувачеві) майна у власність, взамін чого набувач зобов’язується виконати розпорядження відчужувача, вказані у договорі.
За спадковим договором, одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.
На відміну від договору довічного утримання набувач стає власником майна, що є предметом договору, з моменту його укладення, тобто негайно, а за спадковим договором право власності до набувача переходить лише з моменту смерті відчужувача.
Тобто якщо у вашому випадку укладений спадковий договір, набувач не має права без відома та дозволу відчужувача (власника) завозити меблі, обробляти город тощо, оскільки набувач не є власником майна, яке відчужувач зобов’язується передати за договором. Власником залишається відчужувач.
Якщо вас не влаштовує те, як набувач виконує обов’язки, покладені на нього цим договором, якщо набувач не виконує розпоряджень відчужувача,  спадковий договір на вимогу відчужувача може бути розірваний судом. Розірвати такий договір в позасудовому порядку неможливо! Однак у кожному випадку необхідні докази умисного невиконання набувачем умов договору.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.1749 / 4.08MB / SQL:{query_count}