Чи можна класти мобільний на холодильник?

“У нас велика родина, тому багато часу проводжу на кухні. Часто залишаю мобільний телефон на холодильнику. Моя свекруха каже, що так робити не можна, бо це небезпечно і для телефону, і для холодильника. Скажіть, будь ласка, чи можна класти мобільний на холодильник?”

Яна Сухоставська, м. Новий Розділ


Григорій Васьків, кандидат технічних наук, доцент кафедри електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій НУ “Львівська політехніка”:
– Мобільний телефон – це джерело постійного надвисокочастотного випромінювання, за допомоги якого здійснюється зв’язок. 
З точки зору науки, певне магнітне поле навколо мобільного телефону є недостатнім для того, аби холодильник вийшов із ладу: в холодильнику є електродвигун, який запускає роботу компресора, і низькочастотний прилад, яким, по суті, є мобільний телефон, не може перешкодити роботі цієї системи. А ось банківська картка справді може розмагнітити мобільний! 
Щоправда, таких випадків є дуже мало. Виробники мобільних телефонів придумували різні технології захисту, але банки вже перейшли на інший вид карток, тож небезпеки немає (можливий один випадок на мільйон). 
Єдине, що побутові прилади можуть впливати на сигнал базової станції і таким чином погіршувати якість зв’язку. В такому випадку треба просто підійти до вікна. Набагато небезпечнішою для здоров’я є розмова по телефону, коли кількість “антенок” на приладі зменшилася, тобто коли ви потрапили в зону слабкої дії сигналу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7890 / 4.07MB / SQL:{query_count}