Хто повинен приносити судові повістки?

“Днями випадково побачила в поштовій скриньці записку від листоноші, мовляв, так і так, вам повістка до суду, просимо прийти у поштове відділення і забрати її. Відверто кажучи, була дуже здивована, що мені не принесли цю повістку додому і не вручили особисто. А якби я не заглянула в поштову скриньку? Скажіть, будь ласка, хто повинен приносити судові повістки і в який спосіб їх мають вручати?”

Галина Крутяк, м. Львів


Олег Мицик, адвокат:
– Виходячи з положень ст. 74 ЦПК України, судова повістка разом із розпискою надсилається поштою рекомендованим листом із повідом­ленням або через кур’єрів на адресу, зазначену стороною або іншою особою, яка бере участь у судовій справі.
Згідно з Правилами надання послуг поштового зв’язку, затверджених Постановою Кабміну №270 від 05.03.2009 року, у випадку відсутності адресата або повнолітніх членів його сім’ї до абонентської поштової скриньки адресата вкладається повідомлення про надходження зазначеного реєстрованого поштового відправлення, поштового переказу, рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Виходячи з цього, в поштову скриньку можуть вкладатися повідомлення з вимогою з’явитися у відділення поштового зв’язку для отримання судової повістки! Такі повідомлення дійсно можуть втрачатися, їх можуть витягнути діти. 
Але сучасні телекомунікації, зокрема система “Електронний суд”, дають можливість скерування викликів до суду шляхом надсилання смс-повідомлень (тобто особа, не впевнена у надійності своєї поштової скриньки, має змогу уникнути паперових повідомлень). Добросовісний учасник процесу може поцікавитись про дату і час засідання безпосередньо в суді. 
Тому ваша ситуація нагадує зловживання процесуальним правом не з’являтися до суду одному з учасників процесу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3277 / 4.35MB / SQL:{query_count}