Коли садити малюка на велосипед?

“Моєму однорічному синочкові хрещений подарував ровер, але дитина ще боїться сідати на нього, невпевнено тримається. Порадьте, будь ласка, коли варто садити малюка на велосипед?”

Ігор Кривцун, м. Городок


Володимир Погорілко, фахівець із пункту обслуговування та ремонту велосипедів:
– Велосипеди для дітей різного віку класифікуються за розміром колеса: 12, 16, 20 і 24 дюйми. На кожен розмір колеса є лиш один розмір рами. Велосипед з 12-дюймовими колесами має розмір рами приблизно 7 дюймів і підійде дітям від 3 до 5 років при зрості 85-110 сантиметрів. Такі ровери завжди мають одну швидкість, передні ручні гальма і приставні колеса, які можна зняти, як тільки дитина навчиться добре тримати рівновагу. 
Велосипед із 16-дюймовими колесами і розміром рами близько 9 дюймів підійде дітям  4 – 6 років при зрості 100-120 сантиметрів. Крім того, дітям від 3 до 5 років можна купити й  класичний триколісний ровер. Якихось універсальних порад, в якому віці можна садити дитину на велосипед і коли пересаджувати її з триколісного на двоколісний з приставними колесами (або коли відгвинчувати їх) немає. Все залежить від того, чи сформований вестибулярний апарат. На триколісний велосипед можна садити малюка, який сам дістає до педалей і крутить їх.
Якщо дитина активна, рухлива, добре тримає рівновагу, то вже у чотири роки сяде на двоколісний ровер. 
Загальне правило вибору висоти сидіння для двоколісного велосипеда: у нижній точці педалі нога повинна бути майже випрямлена, а у верхній не має торкатися керма. Пам’ятайте, що малюк повинен ставити ногу на педаль усією ступнею. Відповідно до цього регулюється висота керма. Його має бути зручно тримати випрямленими руками навіть на поворотах. Необхідно взяти до уваги й те, що садити на велосипед не можна дітей, у яких ще не сформована координація або які мають слабкі ніжки!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.1408 / 4.08MB / SQL:{query_count}