Вступаємо по-новому

Львівські виші оприлюднили власні правила прийому абітурієнтів у 2015 році

Більшість українських ВНЗ оприлюднили власні правила прийому абітурієнтів під час вступної кампанії – 2015. 
Взагалі правила прийому – це така собі “конституція” вступної кампанії, яка встановлює порядок проведення конкурсного відбору та строки зарахування абітурієнтів за ступенями та освітньо-кваліфікаційними рівнями, перелік конкурсних предметів, з яких вступники подаватимуть сертифікати ЗНО. 
Крім того, правилами прийому визначений порядок розрахунку конкурсного бала абітурієнта, встановлена вага середнього бала атестата і бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (якщо такий проводився), бала за особ­ливі успіхи тощо. Треба сказати, що правилами прийому передбачені й інші особливості проведення вступної кампанії у вищих навчальних закладах України в 2015 році, інформує Освіта.ua.
З правилами прийому окремих ВНЗ уже встиг ознайомитися директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук. 
“На жаль, мої прогнози справджуються. Українським вишам нецікавий абітурієнт з добрим рівнем знань. Для них важливіше набрати будь-кого. Про це свідчить те, якого рівня складності тест вони вимагають від вступника в 2015 році. Перші враження жахливі. Навіть на інформатику та кібернетику дозволяють принести сертифікат із математики базового рівня. В тому числі й столичні навчальні заклади”, – написав Ігор Лікарчук на своїй сторінці у соцмережі Facebook. І анонсував, що в УЦОЯО розпочали аналіз правил прийому до кожного вишу. “Думаю, результати будуть цікавими”, – стверджує він. 
Проте у львівських ВНЗ батьків і абітурієнтів заспокоюють: якщо вступник готувався, проблем зі вступом у обраний виш не повинно бути. 
Скажімо, у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького якихось суттєвих новацій не передбачається. 
“Ми нічого надзвичайного не дописали в наші правила прийому – усе згідно з Типовими правилами прийому до українських вишів. Єдине, що у майбутній кампанії буде суттєвим, то це вагові коефіцієнти. Таке буде вперше, тож абітурієнти мають бути готовими до цього. У нас вагові коефіцієнти становлять: для хімії – 0,5; для біології – 0,3; для української мови та літератури (базовий рівень) – 0,2”, – запевнив “Пошту” голова приймальної комісії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького професор Андрій Наконечний. 
Бали за особливі успіхи нараховуватимуть переможцям IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії та біології та призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук: за диплом І ступеня –  6 балів (ваговий коефіцієнт – 0,03 при базі обрахування бала 200,0); за диплом ІІ ступеня – 4 бали (ваговий коефіцієнт – 0,02 при базі обрахування бала 200,0); за диплом ІІІ ступеня – 2 бали (ваговий коефіцієнт – 0,01 при базі обрахування бала 200,0).
Згідно з правилами прийому до Львівського національного університету ім. І. Франка, цього року вступник зможе подавати заяву (заяви) у паперовій або електронній формах не більш ніж до п’яти українських вишів, але не більш ніж на три напрями підготовки в кожному з них. 
“Обов’язковим конкурсним предметом при вступі на всі факультети й у коледжі університету є українська мова та література. Однак дещо зазнав змін перелік конкурсних предметів, з яких абітурієнти подаватимуть сертифікати ЗНО тільки базового рівня складності. Йдеться про третій предмет, який мав варіативну складову: тобто якщо раніше абітурієнт мав  можливість обирати один із двох перелічених предметів, то цього року перелік конкурсних предметів на ту чи ту спеціальність фіксований”, – розповів “Пошті” відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ ім. Івана Франка Богдан Стельмахович. 
З його слів, скасовано й мінімальний прохідний бал. Відтак межу, яку має подолати вступник, тепер встановлюватиме сам виш. Прохідний бал з того чи того предмета встановлює приймальна комісія вищого навчального закладу.
У Франковому виші також не забули про призерів ІV етапу всеукраїнських олімпіад і конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії  з базових предметів – їм до конкурсного бала при вступі зарахують додатковий бал за умови, що предмет, з якого вони є призерами, буде базовим при вступі на спеціальність.
Українським вишам нецікавий абітурієнт з добрим рівнем знань. Для них важливіше набрати будь-кого. Про це свідчить те, якого рівня складності тест вони вимагають від вступника в 2015 році
Переможцям олімпіад і членам Малої академії наук варто сподіватися додаткових балів: за І місце – 10, за ІІ місце – 8 і за ІІІ – 6. А тим, хто закінчив підготовчі курси, нарахують аж 10 додаткових балів.
Зі слів відповідального секретаря приймальної комісії Національного університету “Львівська політехніка” Олега Давидчака, Міністерство освіти і науки дослухалося до пропозицій, які впродовж кількох років надходили від українських вишів. Відтепер буде лиш одна “хвиля” зарахувань, а не три, як колись. Змінилися й терміни вступної кампанії. Прийом документів передбачено проводити з 10 липня до 30 серпня.
Львівська політехніка, як і решта українських вишів, сама визначила перелік предметів для проходження ЗНО, необхідних для зарахування на той чи той напрям підготовки. Як і раніше, абітурієнт зможе подавати заяви одразу в три ВНЗ  на п’ять напрямів. 
Єдине, що в цих заявах він повинен визначити пріоритетність вступу до того чи того вишу за окремими напрямами. Ваговий показник залежатиме від пріоритетності предмета на тому чи тому напрямі. 
Цього року чимало галасу довкола вступної кампанії спричинила інформація  про позачергове зарахування студентів-переселенців. Але нічого такого у цьогорічній вступній кампанії не передбачено! 
Подробиці вступу можна дізнатися на офіційних сайтах університетів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7445 / 4.13MB / SQL:{query_count}