“Ми любимо Папу!”

Понад 60 відсотків українців позитивно сприймають Вселенського Архиєрея

фото: lauramcalister.com
Один із висловів традиційного привітання понтифіка, які звучать як на площі святого Петра у Римі, так і в кожному куточку світу, куди прибуває з візитом Святіший Отець: “Ми любимо Папу!”   
Аби з’ясувати, як же насправді ставляться у світі до нинішнього глави Католицької церкви, американський дослідницький центр Pew Research здійснив глобальне опитування. Згідно з його даними, більшість населення Землі (60%) позитивно ставиться до понтифіка, 28% утримались від відповіді і 11% негативно оцінюють його діяльність, інформує Релігійно-інформаційна служба України.
Найвищі позитивні оцінки Папі Франциску віддали у Європі (84%) та в США (78%). Дещо нижчий показник на батьківщині єпископа Риму – Латинській Америці (72%). В Африці та Азії понтифіка позитивно сприймають 44 і 42 % відповідно. Водночас африканське і азійське населення виявилось найменш поінформованим щодо Папи Франциска. Близько 40% людей в цих регіонах не знають, як оцінити його діяльність.
Найбільша кількість негативних відгуків про Папу на Близькому Сході (25%), проте позитивно його оцінює тут така ж кількість населення.
Найвищі позитивні оцінки Папі Франциску віддали у Європі (84%) та в США (78%). Дещо нижчий показник на батьківщині єпископа Риму – Латинській Америці (72%)
Що стосується європейських країн, то найбільшу прихильність до Папи виявляють у Франції (93% католиків і 81% не-католиків), Німеччині (94% католиків і 77% не-католиків), Польщі (95% католиків і 78% не-католиків) та Іспанії (94% католиків і 69% не-католиків). 
У США позитивно сприймають Папу Франциска 93% католиків і 73% не-католиків, у Аргентині – 98% католиків і 73% не-католиків. На африканському континенті найбільше позитивних відгуків про понтифіка в Уганді, Гані, Танзанії та Кенії. Згідно з даними американських соціологів, в Україні до Святішого Отця добре ставляться понад 60% населення (від 60 до 79% залежно від регіону). 
Треба сказати, що в нашій державі це дослідження проводили впродовж квітня (з 5 по 23 число) 2014 року на всій території і в десяти найбільших містах – Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Донецьку, Запоріжжі, Львові, Кривому Розі, Луганську та Миколаєві, а також в трьох кримських містах – Сімферополі, Севастополі та Керчі. Статистична похибка становить +/-3,3%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7010 / 3.97MB / SQL:{query_count}