Цінна знахідка

Дослідники виявили унікальну церкву доби короля Данила Галицького

У місті Холм, що в Поль­щі, дослідники знайшли унікальний храм Пресвятої Богородиці – першу найстарішу церкву з цегли. Археологи не виключають, що в ній може покоїтися прах короля Данила, повідомляє risu.org.ua.
Під час конференції “Король Данило: культурна та державотворча спадщина його доби”, яка відбулася цього тижня у Львівській політехніці, директор Інституту археології та етнології Польської академії наук, професор Варшавського університету Анджей Буко зазначив, що найважливішою знахідкою є храм Пресвятої Богородиці в Холмі. “Церква збудована з романської цегли. Тут може покоїтися прах короля Данила”, – сказав він.
Археолог і дослідник архітектури княжої доби Юрій Лукомський додав, що науковці не втрачають надії знайти могилу Данила Галицького. “Надії на те, що виявимо поховання, не втрачено. Адже проект досліджень розрахований на п’ять років, а ми працюємо тільки два”, – зазначив науковець.
Надії на те, що виявимо поховання, не втрачено. Адже проект досліджень розрахований на п’ять років, а ми працюємо тільки два
І розповів, що храм Пресвятої Богородиці мав унікальний вівтар. “Головною метою досліджень було знайти церкву ХІІІ століття, яку заснував король Данило. Її центральне ядро збудоване у візантійському стилі за київською традицією. Але віднайдені й риси, навіяні західно-романською архітектурою. Головною особливістю храму є плоска вівтарна частина. Такий вівтар був характерний для тогочасної Західної Європи”, – пояснив він.
Розміри центральної частини храму – 14 на 23 метри. Вона має прямокутну форму. Юрій Лукомський зауважив, що дуже важливими для науки є дев’ять поховань ХІІІ століття, віднайдені тут. “Поховання зроблені головою на південь. Це означає, що люди провадили дуже праведний спосіб життя. Двоє з них поховані із західного боку церкви”, – наголосив учений.
Крім того, зі слів науковців, знайдена мозаїка і вітражне скло, елементи військового спорядження, зокрема фрагменти остроги, керамічна плитка з підлоги та уламки мармурової візантійської чаші. Знайдений і фрагмент ніші в стіні, де колись ховали поважних осіб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.0276 / 4.07MB / SQL:{query_count}