Як мрії втілювати у життя

Фотомисткиня і музикознавець Наталія Небеснюк з кінця грудня запрошує львівських дітей та підлітків на тренінги з особистісного розвитку та перегляд англомовних фільмів

Коли львівська фотомисткиня і музикознавець Наталія Небеснюк, повернувшись після навчання і успішних фотовиставок зі США, презентувала власну соціально-освітню благодійну програму “Перспектива”, директор Центральної бібліотеки для дорослих Люба Цяпало втішилася і визнала: “Нарешті ще хтось, крім нас, бібліотекарів, почав цим займатися!”
Наталія Небеснюк – молода фотохудожниця. Народилась і виросла у Львові. Отримавши диплом магістра за спеціальністю історія музики у Львівській національній музичній академії ім. М.В. Лисенка, продовжила навчання у США – вивчала сучасне мистецтво та художню фотографію у класі відомого фотографа Беніти Келлер. 
А будучи президентом громадської організації Robinwood Players Theater Club, організовувала благодійні мистецькі вечори, під час яких лунала музика українських композиторів. Повернувшись до рідного міста, провела власну фотовиставку і створила благодійну соціально-освітню програму для дітей та підлітків під назвою “Перспектива”. 
Програма ця передбачає низку лекцій, які проводитимуть в Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки та в Першій львівській медіатеці, що на вул. Мулярській, 102-а. Лектори та викладачі працюватимуть на громадських засадах. Щоби взяти участь у програмі, підліткам треба попередньо зареєструватись: зателефонувати організаторці або написати їй листа на електронну адресу perspective.edu.ua@gmail.com. Учні та студенти до двадцяти одного року мають право на безкоштовну участь в усіх заходах соціально-освітньої програми “Перспектива”. 
“Перспектива” складатиметься з трьох напрямків: 
1-й – тренінги для підлітків (лекції про те, як перетворити проблеми на успіх, як знайти спільну мову з оточенням, як ефективно керувати своїм часом, як навчитись навчатись, як боротися зі шкідливими звичками, як розвинути соціальний інтелект та ін.); 
2-й – мотиваційне спілкування “5 РМ” або як досягти успіху” (зустрічі з професіоналами, які стали успішними в різних сферах); 
3-й – перегляд англомовних мультфільмів (для молодших школярів) та художніх фільмів (для старших) з викладачем. 
Наталія Небеснюк (фото: facebook/Наталя Небеснюк)
Ми звикли, що зазвичай перед святом Миколая зірки шоу-бізнесу, політики, пересічні громадяни намагаються якимось чином долучитися до благородної місії – стати помічником Чудотворця.
“Якось так уже повелося, що традиційно раз на рік – перед 19 грудня – ми всі намагаємося стати кращими, зробити щось для тих, хто нас потребує. Збираємо гроші на лікування-протезування дітей, а тепер і бійців... Це все добре, але, на моє переконання, мусимо організовувати не лише якісь одноразові заходи. Треба бути далекогляднішими, давати дітям багаж знань на майбутнє – не лише солодощі. Треба працювати на перспективу”, – каже благодійниця. 
Якийсь час дівчина міркувала над тим, як саме втілити свою ідею в життя. На думку спала серія тренінгів з особистісного розвитку та мотиваційного спілкування. Відвідуючи у США різноманітні тренінги авторитетних викладачів, Наталія Небеснюк згадала про них у Львові.
“Якось одна тренер справила на мене надзвичайне враження – її тема, підхід до викладання. І я подумала, що підлітки в нашій країні не мають можливості безкоштовно здобувати знання про особистісний розвиток, мотивацію. Уже пізніше, коли вони як молоді спеціалісти потрапляють до роботодавців, які вважають за потрібне навчати і мотивувати свій персонал, можуть здобути ці знання. Але тільки в тому випадку, коли ті ж роботодавці мають змогу оплачувати ці тренінги. Таке навчання треба організовувати ще в школі!” – каже співрозмовниця “Пошти”. 
І коли мрія Наталії Небеснюк набрала більш-менш чітких обрисів, її знайомі бізнес-тренери зголосилися займатися з львівськими дітьми та підлітками безкоштовно.
Треба бути далекогляднішими, давати дітям багаж знань на майбутнє – не лише солодощі
“Я замислилася над тим, що у нас є і чого немає. У нас немає минулого – воно було вкрадене в нашого народу сусідами. У нас немає сьогодення – сьогодення є, якщо є стабільність, а про яку стабільність може йтися, якщо в країні триває війна? У нас є тільки наше майбутнє, яке ми повинні починати будувати вже сьогодні. Наше майбутнє – це освічені, мудрі та сильні люди, які поки що є дітьми і підлітками. 
В час, коли нашу країну буквально роздирає на шматки війна, коли нема згоди між політиками, коли виникає ціла низка соціальних проблем, ми просто не маємо права забувати про виховання підростаючого покоління. Ми просто не можемо цього не робити! Не можемо собі цього дозволити! Ми повинні змиритись із тим, що живемо в сусідстві з ворогом. І для того, аби протистояти йому, ми повин­ні бути сильними, конкурентними у всьому: сильною повинна бути економіка, сильною повинні бути освіта і наука, сильним повинен бути середній клас, бізнес і врешті-решт національна свідомість. 
Але все це є неможливим без правильного виховання молоді! Часом одна мотиваційна лекція, наприклад, про те, як підготуватися до першої в житті співбесіди, маючи абсолютно “порожнє” резюме, може дати підліткові більше, ніж весь навчальний процес у школі”, – запевняє Наталія Небеснюк. 
Сама ж авторка зупинятися на цьому не має наміру. Обіцяє постійно тримати руку на пульсі, дізнаватися, як сприймають лекторів і окремі теми учасники програми, проводитиме невеличкі соціологічні опитування, щоби визначити наступні теми занять, запрошувати найцікавіших лекторів і тренерів. 
“Це не має бути власне мій проект, а проект навколо ідеї. Хочу, щоб у ньому були люди, які загорілися моєю ідеєю”, – каже Наталія Небеснюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.7421 / 4.11MB / SQL:{query_count}