Коли треба говорити з дітьми про статеве дозрівання?

“У нашій сім’ї підростає двійко дітей – 11-річна донька та 9-річний син. Щораз частіше у своїх розмовах вони почали вживати такі слова, як “поцілунок”, “зустріч”, “кохання”… Відверто кажучи, на інтимні теми ми, батьки, ще з ними не розмовляли, бо не знаємо з чого почати. Порадьте, будь ласка, коли треба говорити з дітьми про статеве дозрівання?”

Ольга Миколюк, м. Львів


Марія Малачинська, в.о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення:
– З донькою такі розмови варто вести з початку першої менструації. Поясність їй, як побудований жіночий організм, що таке менструальний цикл. 
Звісно, найкраще, коли про все це розповідатиме мама. Говорячи з донькою про інтимні стосунки, будьте спокійні, впевнені, не червонійте, не панікуйте. Інакше дитина сприйме це, як щось страшне або неприємне. Проте важливим є й те, щоб цю тему порушували гінекологи, навіть психологи. Спеціалісти нашого центру часто ходять в навчальні заклади і проводять там інформаційно-роз’яснювальну роботу. 
Батьки повинні цікавитися життям своєї дитини, знати, що з нею відбувається, що її турбує, а що тішить. Тоді вона буде спокійною, бо відчуватиме, що поруч завжди є хтось, кого можна питати про речі, які її цікавлять.

Василь Черепанин, уролог-андролог, головний позаштатний спеціаліст із сексопатології у Львівській області:
– Звісно, краще, коли на інтимну тему із сином говоритиме батько. Відповіді чоловіка повинні бути короткими, зрозумілими і відповідати віку дитини. 
Щодо того, коли варто починати такі розмови, то тут усе індивідуально, залежно від ступеня зрілості та зацікавлення сина. Це може статися і в 10-12, і в 13-14, і навіть у 17-18 років. Тато повинен пам’ятати, що правильні сексуальні позиції формуються тільки там, де є позитивні приклади. 
Якщо розмова про секс з дітьми не дає вам спокою, порадьтеся з психологом, лікарем або просто прочитайте відповідну літературу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.6859 / 4.06MB / SQL:{query_count}