Милосердя в іконі

Образи, написані на бруківці з Майдану, подарують польським шпиталям, які прийняли поранених з України

В Києві 1 грудня у виставковому залі Андріївської церкви відкрилася виставка ікон, присвячених темам Майдану і АТО.
18 учасників іконописного пленеру “Милосердя в іконі”, що проходив у Михайлівському монастирі, представили свої роботи. На іконописний пленер прибули майстри з Польщі, Словаччини, Франції та України, двоє іконописців   приїхали з Донецької області, повідомляє РІСУ.
“Зараз ми переживаємо спокусу почати третю світову війну, але ми завжди зробимо все, щоби цього не сталося. Ми повинні показати незламний дух. І те, що зараз відбувається в Україні та Європі, свідчить про його пробудження. Ми бачимо добровольців, які не бояться смерті. Народ не байдужий до подій, і ми відчуваємо підтримку з боку Європи та Америки. Важливо, що цей пленер присвячений темам Майдану і АТО, що завдяки йому зібрались люди з різних країн. Дякую вам за цю підтримку!” – сказав під час відкриття експозиції Патріарх УПЦ (КП) Філарет.

Виставка організована в тому ж приміщенні, де триває виставка речей із зони АТО від Національного військово-історичного музею України. Тому ікони стали “сусідами” уламків зброї, броні, особистих речей солдатів, як-от обгоріле Євангеліє, вервиці, прапори тощо. Деякі ікони, представлені тут, написані на бруківці з Майдану.
“Україна завжди показувала приклад іншим не зброєю, а культурою та духов­ністю. І події минулої зими засвідчили, що суспільство тісно взаємодіє з релігією, коли люди очистились на Майдані. Така співпраця мусить тривати й надалі, і ця виставка – ще один приклад цього!” – наголосив директор Департаменту у справах релігій та національностей Мінкульту Андрій Юраш.
Виставка ікон пленеру “Милосердя в іконі” триватиме до 19 січня. Після її завершення частину образів подарують польським шпиталям, де перебували на лікуванні активісти Майдану та українські військові.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6899 / 4.06MB / SQL:{query_count}