Перший крок

Ватикан дозволив одруженим греко-католицьким священикам служити всюди, де є емігранти східного обряду

Одруженим священикам східного католицького обряду відтепер дозволили виконувати пастирські обов’язки поза межами територій – не тільки на Близькому Сході й у Східній Європі, а всюди, де є їхні вірні. 
Рішення набуло чинності після того, як Папа Франциск схвалив документ Конгрегації Східних Церков під назвою Pontificia Praecepta de clero Uxorato Orientali, про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України, посилаючись на “Ватикан інсайдер”.
І хоч наразі в деяких краї­нах це є можливим лише у особливих та виняткових випадках (після переговорів з відповідними єпископськими конференціями), все-таки це рішення є великим поступом, що вселяє надію на можливість пов­ніше задовольнити потребу в душпастирській опіці наших емігрантів, які часто переходять до Православної Церкви зі своєї власної через нестачу духовенства в країнах, де проживають. 
За даними згаданого документа, внаслідок заборони служіння одруженого священства у багатьох країнах Америки та Європи близько 200 тисяч східних католиків змінили конфесію (стали православними).
Відтепер, подібно до того, що зробив Папа Бенедикт XVI для англо-католиків у 2009 році, східні єрархи зможуть посвячувати в духовний сан одружених східних кандидатів з відповідної території, на яку поширюються повноваження. Католицький єпископ, якому підпорядковується територія, де живе кандидат, повинен бути поперед­ньо письмово сповіщений, щоби міг запропонувати свої власні варіанти та забезпечити будь-якою корисною інформацією. 
Проте, на жаль, в таких країнах, як Італія, де східні католицькі віруючі не мають особливої адміністративної структури, правила не змінилися. Тому тільки Апостольський Престол уповноважений дозволяти одружене духівництво, порадившись перед тим з місцевими єпископами. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4138 / 3.97MB / SQL:{query_count}