Чи будуть дійсні закордонні паспорти в 2015-ому, коли запровадять біометричні?

“Нещодавно виробила закордонний паспорт. Збираюся до доньки в Німеччину. Аж тут почула, що з нового року запровадять біометричні паспорти. Скажіть, будь ласка, чи будуть дійсні в такому випадку звичайні закордонні паспорти?”

Оксана Ковальова, м. Львів


Світлана Хитрова, речник Головного управління державної міграційної служби у Львівській області:
– Так, закордонний паспорт, який ви нещодавно отримали, буде дійсний стільки часу, скільки зазначено в документі, – 10 років. Доки немає безвізового режиму, нема сенсу терміново виготовляти біомет­ричний паспорт! 
З 1 січня у Львові буде тільки один термінал для видачі біометричних паспортів – поки що єдиний. Всі інші відділення і далі видаватимуть звичайні закордонні паспорти. Законодавством передбачено, що на них повинен бути відбиток пальця. 

Читайте також
Коли поїдемо до Європи без віз? Поки одні країни полегшують візовий режим для наших громадян, інші, навпаки, посилюють. Експерти зазначають: доки на сході України триватиме конфлікт – візового спрощення для українців не буде
Однак коли це запровадять, поки що не відомо. Біометричні паспорти наразі міститимуть ту ж інформацію, що й звичайні закордонні. Термін їх дії також становитиме 10 років. 
Наявність такого документа не гарантує безвізового в’їзду – це просто документ з електронним носієм інформації і якихось додаткових переваг поки що не дає, хіба що може пришвидшити перехід кордону (часом буває так, що митники довго перевіряють інформацію в базі). 
Крім того, він не буде дешевший за звичайний, оскільки складники, з яких його виготовляють, імпортні і через зростання курсу долара збільшилася їх закупівельна ціна. Якою буде вартість біометричного документа, стане відомо орієнтовно в середині грудня. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6404 / 4.07MB / SQL:{query_count}