Туристичні принади Львівщини

“Пошта” розповідає про чудові місця відпочинку та оздоровлення нашого регіону

Вже не одне сторіччя Львівщина приваблює до себе мандрівників та відпочивальників завдяки різноманіттю природних умов, багатому історико-культурному потенціалу нашого краю у поєднанні з вигідним географічним положенням у центрі Європи. 
Нашій області по праву належить одне з провідних місць в Україні за рекреаційними можливостями. За їх структурою 70% припадає на відпочинок і туризм, 30% – на санаторно-курортне лікування.
Тут є можливість оздоровитися, помилуватися середньовічними містами та замками, підкорити гірські вершини, покататися на лижах чи насолодитися адреналіном під час сплаву ріками. Львівщина запропонує унікальний варіант відпочинку для кожного!

Лікувальні мінеральні води

Львівщина багата мінеральними водами, лікувальними грязями, озокеритом, кліматичними, водними, лісовими ресурсами. 
З восьми типів мінеральних вод, які застосовуються у бальнеології, на Львівщині є сім, які виділяються в чотири зони їх розповсюдження.
Курорти Трускавець, Східниця, Верхньосинєвідненське родовище і близько 40 інших джерел розташовані у зоні розповсюдження мінеральних неспецифічних вод типу “Нафтуся”. Це слабомінералізована гідрокарбонатна, магнієво-кальцієва вода з високим вмістом органічних речовин нафтового походження.
Завдяки своїм унікальним властивостям “Нафтуся” має сечогінну, жовчогінну і протизапальну дію, що сприяє відходженню дрібних каменів із сечо- та жовчовивідних шляхів; запобігає каменеутворення, зменшує запальні процеси, має виражену спазмолітичну та знеболювальну дію; нормалізує жировий, вуглеводний і білковий обміни, що важливо при лікуванні хворих на цукровий діабет і ожиріння; покращує діяльність шлунково-кишкового тракту та підшлункової залози; підвищує активність залоз внутрішньої секреції; відновлює печінкові клітини; виводить з організму радіонукліди, шлаки та недоокислені продукти обміну речовин; нормалізує імунну систему, завдяки чому підвищуються захисні сили організму, зменшується ризик онкологічних захворювань. 
Найпоширеніший у Львівській області зелений туризм розвивається здебільшого у Карпатах, Передкарпатті, Розточчі. У нашій області туристів гостинно приймають понад дві сотні агросадиб
У зоні розповсюдження лікувального розсолу з підвищеним вмістом сульфатів розташований курорт Моршин. У його санаторіях упродовж цілого року оздоровлюються хворі з хронічними гастритами, з пониженою та збереженою секреторною функцією шлунка, дискінезією жовчовивідних шляхів, хронічними холециститами та холангітами, жовчнокам’яною хворобою, хронічними гепатитами, хворобами шлунка, хронічними панкреатитами, колітами та ентеритами, синдромом подразненої товстої кишки, захворюваннями обміну речовин (цукровий діабет, ожиріння).
На базі мінеральних сульфатних вод функціонують курорти у Великому Любені, Немирові, Шклі. Цілющі властивості сірководневої мінеральної води лікують захворювання шкіри, сечостатевої системи, опорного-рухового апарату, нервової системи, системи кровообігу, недуги кишково-шлункового тракту, печінки, жовчного міхура, післяопікові стани. У Львівській області виявлено також вуглекислі мінеральні води (с. Климець, с. Боберка).
При санаторно-курор­тному лікуванні застосовують прийом мінеральних вод внутрішньо за призначенням лікаря, а також зовнішньо у вигляді ванн. Лікувальні мінеральні води інших родовищ використовуються для розливу (Солуки, Олеська, Надбужанська та інші). Лікувальні торф’яні грязі Львівщини представлені Немирівським, Велико-любінським, Моршинським родовищами.
У нашій області розташоване також найбільше в Україні родовище озокериту – Бориславське. Прояви озокериту є також у смт Стара Сіль. 

Природні рекреаційні ресурси

Окрім бальнеологічних курортів Львівщина має інші природні рекреаційні ресурси (ландшафтні, лісові тощо). Серед них особливий інтерес представляють гірські місцевості, придатні для гірськолижного спорту, зокрема, Славське, Тисовець, Розлуч, Турка.
З лісових ресурсів для розвитку рекреації та туризму найбільш придатні ліси зелених зон (137,7 тис. га), курортні ліси (11,1 тис. га), ліси спеціального цільового призначення (6 тис. га), заповідні ліси (2,1 тис. га) та інші.
Для водних видів відпочинку, оздоровлення і туризму найбільш популярні річки: Дністер, Стрий, Свіча, Західний Буг, окремі штучні водоймища в околицях Львова і в Яворівському районі.

Історико-культурні цінності

У Львівській області є найбільша в Україні кількість (близько чотирьох тисяч) об’єктів архітектурного спадку від княжих сторіч до середини минулого століття. З них більше половини зосереджено у Львові, який по праву вважається найпривабливішим містом для вітчизняних та іноземних туристів.
На базі комплексів історико-культурної  та містобудівної спадщини в області створено п’ять заповідників: державні історико-архітектурні заповідники у  Львові та Жовкві, “Нагуєвичі” в Дрогобицькому районі, “Тустань” у Сколівському районі, державний музей-заповідник “Олеський замок” у Буському районі. Туристичний маршрут “Золота підкова” включає визначні архітектурні пам’ятки, розташовані в Старому Селі, Свіржі, Уневі, Золочеві, Підгірцях, Жовкві, Крехові.
Сьогодні набувають популярності альтернативні форми туризму: екстремальний, конгресовий, елітарний, зелений. Найпоширеніший у Львівській області зелений туризм розвивається здебільшого у Карпатах, Передкарпатті, Розточчі. У нашій області туристів гостинно приймають понад дві сотні агросадиб. 
Отже приїздіть на Львівщину задля прекрасного відпочинку та оздоровлення!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0340 / 4.13MB / SQL:{query_count}