Як часто треба провітрювати кімнати в дитсадках?

“Щоранку, коли приводжу доньку у садок, бачу, що в групі відчинені вікна незалежно від того, є діти в кімнаті чи нема. Треба сказати, що через це в приміщенні досить холодно. На моє прохання не відчиняти зранку вікон вихователька заявила, що вона повинна робити це відповідно до санітарних норм. Скажіть, будь ласка, як часто треба провітрювати кімнати в дитсадках і якою повинна бути температура повітря в них?”

Микола Мирів, м. Львів


Рости­слав Валовий, головний спеціаліст санітарно-гігієнічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області:
– Наскрізне провітрювання в дошкільних навчальних закладах повинні проводити кожні півтори години тривалістю не менш ніж десять хвилин. У спальнях наскрізне провітрювання мають здійснювати до і після сну дітей. 
Після провітрювання допускається зниження температури повітря в групових осередках на два-чотири градуси. Під час сну дітей (переважно теплої пори року) може бути забезпечений доступ свіжого повітря з одного боку приміщення, але за півгодини до того, як діти встануть, його мають припинити.
Це все прописане в Державних санітарних нормах та правилах “Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організація життєдіяльності дітей”, затверджених наказом МОЗ України від 1 серпня 2013 року (№ 678), які набули чинності з 
10 жовтня 2014 року. Згідно з ними, температура повітря в приміщеннях дитсадків повинна становити: в приймальні, ігровій для дітей у віці до двох років – 22-23 градуси; для дітей від двох до трьох років – 21-22 градуси; в роздягальні та груповій для дітей від трьох до п’яти років – 21-23 градуси; для дітей, яким більш ніж п’ять років, – 19-21 градус. 
Температура повітря в спальнях має бути 19-21 градус, в туалетних для дітей до трьох років – 20-22 градуси, а для дітей, яким більш ніж три роки, – 19-20 градусів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2858 / 4.07MB / SQL:{query_count}