Як можна прописатися в дачному будинку?

“У нас з дружиною вже дорослі одружені діти, є й онуки. У двокімнатній квартирі стало тісно, тож ми переїхали в дачний будинок. Чув, що днями Президент підписав закон про те, що скоро можна буде оформити прописку на дачі. Порадьте, будь ласка, як можна прописатися у дачному будинку?”

Ярослав Козінський, Городоцький район


Руслан Клапчук, завідувач сектору юридичного забезпечення Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області:
–  Так, справді нещодавно такий закон був підписаний. Законодавець дозволив громадянам, які проживають певний час у дачних і садових будинках, зареєструватись там. 
Проте доведеться трохи зачекати, бо є ряд моментів, які все ще недопрацьовані. Впродовж найближчих двох місяців Кабмін та відповідні органи повинні привести у відповідність законодавчі акти, а уряд має розробити механізм переведення дачних будівель у житло. 
Крім того, Кабінет Міністрів повинен  розробити спеціальну процедуру переведення дачних будинків у житловий фонд, відтак органи місцевого самоврядування на місцях зможуть цю процедуру здійснювати. Кожен власник дачної ділянки має свідоцтво про право власності, в якому зазначено, що це земля сільськогосподарського призначення для ведення садівництва та городництва і відповідно не може бути призначена для проживання. Має бути зданий в експлуатацію будинок, що відповідає всім державним будівельним нормам. 
Процедура прописки виглядатиме так: орган місцевого самоврядування, перевіривши ці документи, видасть рішення про те, що будинок із садового чи дачного переводиться у житловий фонд. Тільки тоді, коли матимете всі ці документи на руках, зможете  звернутися до нас, аби ми зареєстрували ваше місце проживання в дачному будинку. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.2930 / 4.07MB / SQL:{query_count}