Дослухайтеся голосу серця!

Представники українських Церков закликали вірян прийти на вибори та проголосувати відповідально

Ось уже неповний рік Україна живе в новому історичному вимірі: відмовившись підписати Угоду про асоціацію з ЄС, колишній президент Янукович спонукав тисячі студентів вийти на акції протесту, а жорстокий розгін і побиття молоді підняли на мітинги мільйони українців. 
Їх не спинили ані драконівські закони, ані морози, ані навіть розстріли! Ми пережили велике випробування і отримали велике благословення – Небесну сотню, яка, віримо, і нині захищає Україну від усякої напасті.
Нашого руху вперед не спинила ані російська агресія, ані доморощені юди-сепаратисти, і ми таки підписали Угоду, яка стала першим кроком на шляху реалізації наших прагнень увійти в європейську сім’ю народів. Спинити нас, не дати нам вирватися зі столітніх пут – ось мета агресора. У боротьбі з ним свою найбільшу жертву склала “небесна тисяча”, доводячи, що нас не спинити. Віримо – вона і нині за нас.
Увесь цей непростий час випробувань разом із українським народом були його Церкви: виступали зі зверненнями, із дзвіниць голосили про тривогу, відкривали двері своїх храмів, аби прихистити і зігріти протестувальників, проводили молитовні нічні варти та молитовні марафони, відспівували загиблих і підтримували дух живих. Люди не тільки відчули, а й серцем пережили, що Церква з народом, що вона і є народ.

Екуменічна молитва за чесні вибори
Сьогодні, 25 жовтня, у Львові традиційно пройде екуменічний молебень за чесні вибори. Як повідомляє прес-служба Львівської міськради, молебень відбудеться о 15.00 біля пам’ятника Тарасові Шевченку.
“Час виборів спонукає нас до відповідальності і чесності, а чесноти нам дарує Господь. Тож потрібно разом просити в Бога, щоб просвітив наш розум і серце та наповнив їх мудрістю. Кожен християнин повинен бути гідним громадянином своєї країни, а спільна молитва допоможе виконати наш громадянський обов’язок сумлінно”, – зазначив капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк. До участі в молебні запрошують духовенство та мирян усіх парафій міста.
 
І зараз, коли наш народ має зробити ще один дуже важливий і відповідальний крок – обрати своїх представників до найвищого законодавчого органу країни, представники Церкви закликають відповідально поставитися до цього громадянського обов’язку: уважно вивчити факти, зважити моральні та професійні якості кандидатів, дослухатися голосу серця і совісті, відділити зерно від полови й дати можливість творити нову Україну тим, хто справді готовий їй служити, а не шукатиме власної вигоди чи діятиме в інтересах партійних або фінансових угруповань.
Із давніх-давен в Україні до кожної справи приступали з молитвою, просили Божої допомоги і благословення. Постійно в час передвиборчої боротьби у храмах під час богослужінь молилися за чесні вибори і добрий їх результат для нашого народу і країни. 
І завтра, 26 жовтня, маємо помолитися, і щодня повинні це робити за нашу владу, за тих, хто творитиме дієві закони, які допоможуть відкинути агресора, подолати корупцію, зажити достойно у своїй країні. Відповідальність лежить на всіх нас. Недарма кажуть, що кожен народ отримує таку владу, якої заслуговує. 
Віримо, що за цей рік ми змінилися на краще і нарешті отримаємо владу, якій зможемо довіряти. Однак попереду ще дуже багато праці і для народних обранців, і для кожного з нас, тож просимо в Бога дару мудрості, витривалості, жертовності для них і для всіх нас, аби разом зробити Україну квітучою і багатою.

Блаженніший Любомир Гузар:
“У чому я вбачаю важливість саме цих виборів? У тому, що ми реально бажаємо, аби вони були справжніми, аби наш голос був вирішальним, був справжнім вибором…
Свідомий саботаж виборів може призвести до фатальних наслідків! Це державне самогубство, коли ми залишаємо Богом дану і політичним ладом запевнену можливість жити так, як ми би хотіли. Якщо люди не користуються цим правом, то засуджують себе на нещастя, на неволю, на дуже погану ситуацію, яку ми за останні кілька десятиліть вже не раз переживали. 
Мені здається, зараз є прекрасна нагода щось змінити. Важливо, аби пересічний виборець переконав себе, що змінити може тільки він – кожен від себе і всі разом. Ніщо не зміниться саме собою, кожен мусить свою лепту вкласти – свідомо, відповідально, і в той спосіб повернутися до справжньої класичної демократії…
Мені здається, людина без вищої освіти не повинна йти на відповідальний пост, яким є народний депутат. Кандидат повинен бути професіоналом у якійсь галузі – чи економіка, чи медицина, чи соціологія, наприклад, в якій він може пропонувати кваліфіковані реформи.  
Депутат не може дивитися на якогось “диригента”, який йому скаже, як голосувати, бо то жах! Він мусить голосувати так, як йому велить сумління. Але те сумління має бути дуже добре поінформоване. Народним обранцем повинна стати людина справді працьовита, готова присвятити час своєму завданню. Патріотизм. Яке його відношення до своєї Батьківщини? Чи він патріот на словах, чи взагалі не патріот? Чи він любить українців, громадян своєї країни? Оце є патріотизм. Політик – цей той,  хто працює в середовищі людей, отже, мусить мати належне відношення до всіх людей, незалежно від їх національності, конфесійної приналежності”. 

Блаженніший Святослав Шевчук, глава УГКЦ:
“Ми стоїмо перед виборами до Верховної Ради України, від яких залежить дуже багато. Можливо, таких важливих за своїм результатом виборів Україна ще не знала. Один із європейських політиків сказав, що від них залежить майбутнє не тільки України, Росії, а й усієї Європи. Тому ми повинні йти на вибори… 
Ми повинні використати своє право, аби сказати правду. Тому я ще раз закликаю всіх прийти на вибори і сказати правду!
…Передвиборча боротьба брудна, і мені з цього прикро. У християнській моралі існує правило: мета не виправдовує засобів. Прошу наших вірних пильно приглядатися до тих, за кого вони віддадуть свої голоси, до того, як кандидати в народні депутати поводилися під час передвиборчої боротьби. Бо кандидат має бути стійким, утвердженим у основах християнської моралі не тільки перед виборчою агітацією та після неї, а й під час. Треба пригадати, як людина поводилася, що зробила, наскільки їй можна довіряти. 
…Ми завжди заохочуємо вірян робити правильний вибір. Бо є багато таких, що обіцяють золоті гори, але не здатні зробити те, про що говорять. Ми застерігаємо наших вірних від корупції. Не голосуйте за тих, хто купує ваші голоси! Продавати свої голоси – моральний злочин проти своєї держави”. 

Патріарх Філарет, глава УПЦ (КП), черговий головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій від імені організації: 
“Дорогі виборці! Ми закликаємо вас використати час, який лишився до дня голосування, для кращого ознайомлення з кандидатами та політичними партіями, щоби в день голосування, 26 жовтня, помолившись, прийти на виборчі дільниці та зробити відповідальний усвідомлений вибір. Не треба продавати свій голос ані за гроші чи інші матеріальні цінності, ані за солодкі обіцянки. Зробіть свій вибір чесно і за совістю.
Україна перебуває у складному становищі, вихід із якого можливий завдяки стратегічному баченню майбутнього, твердим і виваженим крокам, єднанню зусиль. Безвідповідальність виборців чи обраних депутатів загрожує поглибленням суперечностей, більшою кризою та хаосом у державі. Тож оцінюйте кандидатів у депутати і політичні сили не за обіцянками, а за плодами їхніх справ, здатністю впоратися з поставленими перед ними завданнями.
Історія довела, що від голосу кожного з нас, від нашої волі творити добро і протистояти злу залежить багато. Усвідомлений, відповідальний і чесний вибір під час голосування 26 жовтня – ще один крок до побудови нової мирної та процвітаючої України”.

Архиєпископ Мечислав Мокшицький, глава Конференції римо-католицьких єпископів України: 
“Останні місяці в долі України вкрай тривожні. На площах, вулицях наших міст і сіл, у місцях праці та домівках замислюємося, дискутуємо над подальшою долею нашої Батьківщини.
Ці жваві дискусії вказують на те, що нам не байдуже, яким буде шлях розвитку України, чи будемо жити в мирі, якого так прагнемо. Проте замало лише дискутувати, оскільки на словах не збудуємо вимріяного майбутнього. Слідом за словами повинні йти дії, підтверджені щирими намірами! Жителі України мають нагоду перейти від слів до вчинків. Маю на увазі обов’язок голосування. Вимагає він конкретного і відважного вибору, через який стаємо на сторону правди і добра. Лише на такому фундаменті можна будувати майбутнє нації та її велич.
Тож у дусі відповідальності за теперішнє і майбутнє, будучи вір­ними Римо-католицької церкви, підімо на вибори і віддаймо свій голос за тих, хто не задля своєї слави, а заради добра інших хоче взяти відповідальність за долю України. Беручи участь у виборах, станьмо співвідповідальними за нашу вітчизну!
Дякуючи вам за виконання свого громадянського обов’язку, прошу і далі молитися про мир в Україні та огортати своєю молитвою всіх жертв воєнних дій. Нехай благословить нас всемогутній Бог: Отець, і Син, і Святий Дух. Амінь.”

Владика Борис Ґудзяк, єпископ УГКЦ, президент Українського католицького університету:
“Передвиборча кампанія була позначена нашою чуйністю цього моменту. Дивлячись у очі Небесної сотні, дивлячись у очі тисячі українців, які вже загинули на Донбасі, дивлячись у очі пораненим солдатам, ми повинні консолідуватися. 
Жодний популізм, жодні обіцянки легкого виходу з ситуації не повинні збивати нас зі стійкої дороги паломництва від страху до гідності, яке триває. Кожному на своєму місці треба відмовитися від скорумпованих справ і підходів до життя. 
Ворог номер один – не зовнішній агресор. Він є в наших структурах, у нашому способі життя. І ми з того почали виходити. Рішучість наша не повинна зменшуватись! Очевидно, що велика відповідальність лежить на плечах наших політиків: аби в цей час виборів не ділитися і не ділити країну, не займатися популізмом і пустими гаслами, які бентежать людей, а згуртовувати цілий народ у час великих викликів. Ми не повинні сумніватися, що Господь благословить наших людей, що Він є з усіма, хто прагне Правди і Справедливості. Сьогодні важко сказати, коли завершиться це паломництво від страху до гідності… 
Сьогодні ми повинні йти з Богом, тримаючи один одного за руку, заохочуючи, кожен на своєму місці роблячи те, що може...
Серйозно стався до свого голосу, обов’язково голосуй! І голосуй за тих, хто дає виважені, мудрі і реальні рецепти виходу з цього дуже складного становища, у якому перебуваємо! Якщо кожен із нас у своєму житті зберігатиме спокій, певність про Божу опіку, якщо будемо променіти вірою і надією, зменшувати корупцію і підтримувати наших Героїв, то побачимо, що перемога буде за Правдою і Справедливістю, буде за нами”.
Використано матеріали: регіонального прес-центру громадянського руху “Чесно”, РІСУ, Живе ТБ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7232 / 4.47MB / SQL:{query_count}