Ще одне тестування?

Для абітурієнтів запровадять тест на здібність до навчання

фото: image.zn.ua
В Україні розробили тест на здібність до навчання, який може стати альтернативою традиційних сертифікатів ЗНО минулих років. Запровадити його можуть уже з 2016 року. Про це у інтерв’ю ZN.UA розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти  Ігор Лікарчук.
З його слів, таке тестування практикують у багатьох країнах. Проходять його ті, що вступають до вишу не відразу після школи. “Він допомагає визначити не рівень знань, а здатність до навчання”, – каже директор УЦОЯО. 
 “У 2008 і 2009 роках нами була розроблена концепція і власне Тест загальних навчальних компетентностей (ТЗНК), проведена його апробація. Однак у 2010 році, коли МОН очолила команда пана Табачника, від його впровадження відмовилися. 
Це рішення було прийняте в кабінеті Табачника у моїй присутності після того, як тодішній керівник департаменту вищої освіти майже дослівно заявив: “Кому потрібний цей тест, коли ректори університетів не можуть і досі розібратися з тестами ЗНО?” Мої аргументи стосовно доцільності впровадження ТЗНК були відхилені. У наступні роки до питання запровадження ТЗНК не поверталися. Сьогодні ця тема знову актуалізувалася”, – написав Ігор Лікарчук на своїй сторінці у Facebook. 
На його переконання, тест треба лише трішки “дотягнути”, зважаючи на сьогоднішні реалії. Але університети повинні визначитися, для яких спеціальностей вимагатимуть його проходження. Цією проблемою займатиметься відділ аналітики та прог­нозування, який розпочне роботу в структурі УЦОЯО уже з 10 грудня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.1231 / 4.06MB / SQL:{query_count}