На “бюджеті” – найсильніші!

З 2016 року бюджетні місця отримуватимуть безпосередньо абітурієнти, а не вищі навчальні заклади

фото: osvita.ua
Бюджетні місця у майбутньому отримуватимуть не виші, а найсильніші вступники. Про це повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.
З її слів, відповідно до нового закону “Про вищу освіту”, абітурієнти під час реєстрації заяви для проходження ЗНО зазначатимуть спеціальності та вказуватимуть вищі навчальні заклади, у яких хочуть навчатися. Після закінчення зовнішнього незалежного оцінювання і вступних іспитів кожен вищий навчальний заклад формуватиме рейтингові списки з кожної спеціальності.
“Місця держзамовлення “підуть” у ті університети, які зазначили вступники у своїх заявах. Тобто бюджетні місця будуть отримувати не ВНЗ, а найсильніші абітурієнти”, – зазначила заступник міністра. Така система повноцінно запрацює в 2016 році. Під час вступної кампанії – 2015 діятиме перехідний період для цієї новації. 
Наступного року вишам перед початком вступної кампанії даватимуть 80 відсотків тієї кількості місць держзамовлення, яку вони мали торік, решту розподілять за вищевказаним принципом. “Кінцева мета, закладена законом “Про вищу освіту”, полягає у тому, щоби місця держзамовлення “йшли” туди, куди вступають найсильніші абітурієнти. 
За таких умов вишам варто зважити на те, які вступники до них прийдуть, і на 2016 рік бути готовими, бо якщо вони не наберуть жодного додаткового місця із 20% держзамовлення, то це засвідчить, що в них серйозні проблеми і що їм треба або закриватися, або об’єднуватися, або по-іншому працювати з абітурієнтами!” – наголосила Інна Совсун.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.7406 / 4.06MB / SQL:{query_count}