Осінні роботи в саду і на городі

“Пошта” розповідає, як підготувати земельну ділянку до наступного сезону

Літо минуло, і восени треба подбати про земельну ділянку, адже від цього залежатиме врожай наступного року. 
Перед настанням зими потребують догляду дерева та кущі. Після того, як вони скинуть майже все листя, можна почати пересад­жувати рослини, обрізати плодові кущі та зрізати сухі суцвіття, якщо не зробили цього раніше. 
Необхідно приділити увагу багаторічникам: видалити відцвілі голівки, по закінченні цвітіння розділити й пересадити рослини, що розрослися. Після перших приморозків варто викопати кореневища жоржин і канн. Деякі однорічники (календулу, маки, волошки та запашний горошок) можна сіяти просто в ґрунт – навесні вони зацвітуть дуже рано.
Садити нарциси фахівці рекомендують на початку осені, а тюльпани та гіацинти – тижнів за три до заморозків. Тоді ж можна садити однорічники, зокрема віолу, лаватеру, волошку, календулу, іберис, годецію, кларкію, ешольцію, мак, космею, дельфініум, резеду, кохію, декоративну лободу й інші квіти. Не забудьте про часник! 
Перед настанням зими сіють моркву, цибулю-чорнушку, петрушку, листовий, качановий і крес-салат, шпинат, пастернак, фізаліс, щавель, буряк та кріп. Оптимальний час садіння – кінець жовтня чи початок листопада, коли денна температура повітря знижується до плюс 2-3 градусів за Цельсієм, а вночі бувають приморозки. 
Місце для підзимової грядки необхідно вибрати таке, щоб восени і навесні там не застоювалася вода, а взимку вітер не здував звідти сніг. 
Рослини, які важко витримують зимові погодні умови, варто додатково замульчувати корою, тирсою чи сухим листям
Не забудьте, що за осіннього посіву ґрунт на вашій ділянці повинен бути легким і окультуреним – тоді він не запливатиме від осінніх дощів або весняних паводків. Землю під садіння обов'язково треба “підгодувати” мінеральними добривами, ретельно перекопати, розпушити і розбити на борозни. 
Восени можна оздоровити ґрунт, наприклад, посіяти жито на неродючих ділянках. Це допоможе позбутися бур'янів і збагатити землю мікроелементами.
Осінь – час ретельного прибирання й садових ділянок. У цю пору варто обрізати під корінь зів’ялу зелень багаторічників, навести лад у квітниках, на альпійських гірках, забрати з ділянок плоди, що підгнили, а також однорічні городні культури. Необхідно упорядкувати і газони, обов’язково прибрати з них пріле листя, внести добриво та вирівняти поверхню. Опале листя слід згрібати і складати в певному місці – через деякий час отримаєте чудовий листовий перегній. 
Обов’язково замульчуйте посадки якісним ґрунтом або садовим компостом (це потрібно зробити до настання морозів): за літо коріння рослин із різних причин могло оголитися, а це небезпечно, адже попереду морози. Мульчування не лише живить рослини, а й оберігає їхнє коріння від вітру та холоду, сприяє збереженню в ґрунті тепла і вологи. 
Рослини, які важко витримують зимові погодні умови, варто додатково замульчувати корою, тирсою чи сухим листям.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.1078 / 4.08MB / SQL:{query_count}