Що повинні робити батьки, аби першокласник успішно адаптувався до школи?

“Перший місяць у школі для нашого сина-першокласника минув більш-менш нормально – він легко прокидався вранці, чемно сидів на уроках, гарно писав. Але останнім часом охоти до навчання поменшало. Зранку син воліє довше поспати, після уроків приходить втомлений. Сварити його не хочемо – боїмося, аби дитина взагалі не втратила інтересу до навчання. Скажіть, будь ласка, що повинні робити батьки, аби першокласник успішно адаптувався до школи?”

Світлана Йосип, м. Львів


Психотерапевт, завідувач Львівського обласного центру дитячої психотерапії та сімейного консультування Мар’яна Нартікова:
– Вам, як і решті батьків першокласників, потрібно зрозуміти, що спокійне життя закінчилося. Маєте усвідомити, що школа вимагає від дитини великих фізичних і психічних сил, тож повинні намагатися давати з цим раду і вміти правильно вийти з будь-якої ситуації. 
Перше, що ви маєте зробити, це забезпечити дотримання багатьох умов для звикання дитини до шкільного процесу: правильний режим дня, в тому числі харчування, рухова активність, загартовування, особиста гігієна. Але не вимагайте від дитини організованості та самоконтролю, якщо самі не в стані дотримуватися встановлених правил.

Читайте також:
 
Поради експерта про те, як зацікавити дитину навчанням.
Якщо ваш син не впевнений у своїх силах, важко переживає невдачі у навчанні, підбадьорте його, запевніть, якщо він докладе певних зусиль і буде старанним, то здолає ці труднощі. 
Не сваріть дитину, навпаки, частіше хваліть, вчіть, як і що варто робити. Пам’ятайте: критикувати можна лише вчинки і поведінку дитини, а не її саму!
Якщо вашому синові важко вчитися, виникають конфлікти з учителем, вчасно з’ясуйте ситуацію, за потреби переведіть його в інший клас або навіть школу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.8680 / 4.07MB / SQL:{query_count}