Як привчити дитину до читання книг?

“Наша донька Івана – учениця першого класу – дуже добре рахує до ста, легко додає і віднімає числа. А ось із читанням проблема: плутає деякі літери, важко дається їй читання по складах. І якщо на уроці ще читає більш-менш нормально, то вдома робити це відмовляється, проситься на вулицю або ж дивиться мультики, бавиться в ігри на комп’ютері. Порадьте, будь ласка, як привчити дитину до читання книг?”

Олег Кривоніс, м. Львів


Психотерапевт, завідувач Львівського обласного центру дитячої психотерапії та сімейного консультування Мар’яна Нартікова:
– Діти у всьому наслідують нас, дорослих. Тому, перш ніж змусити їх читати, варто самим частіше відкривати книгу. Дитина, побачивши такий приклад батьків, обов’язково поцікавиться, чому читання так захоплює.
Читайте з дитиною не лише ті тексти, які задали в школі, а й інші книжки, навіть ті, що без малюнків. Тоді ви зможете обговорити з нею прочитане, пофантазувати, а саме читання перетворити на справжню подію, а не обов’язок. Повірте, після цього вашій доньці не захочеться вмикати комп’ютер.
Ніколи не перетворюйте читання на покарання! Буває, що, вилаявши дитину за погану поведінку, ми виганяємо її до іншої кімнати і змушуємо читати. Від цього читання книжок викликатиме в дитини тільки негативні емоції.

Читайте також:
Опитування "Пошти" "Читачами стають змалечку. Які книжки рекомендуєте читати дітям, аби прищепити їм любов до читання?"
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.1530 / 4.06MB / SQL:{query_count}