Які осінні квіти є їстівними?

“Останнім часом у журналах з’явилося чимало рецептів салатів, до складу яких входять квіти. Скажіть, будь ласка, чи справді квіти можна споживати? Які з осінніх є їстівними?”

Ярина Калинчук, м. Львів


Мар’ян Романів, шеф-кухар ресторану:
– Квіти, як і решта рослин, можна вживати у їжу. Їстівними є календула, хризантема, гладіолус, віола, лаванда, настурція, троянда, фіалка, квіти цукіні і гарбуза.
Квіти цукіні традиційні для італійської кухні, а пелюстки троянд – для індійської. Останнім часом українці стали демократичнішими у виборі страв і їх складників, тож почали цікавитися переписами, до яких входять квіти. Вони надають наїдкам кольору, смаку і певної витонченості. Деякі з них мають пряний смак, деякі смак трави. Узагалі спектр квіткових смаків дуже несподіваний.
Пелюстки часто додають до салатів, чаїв, використовують для прикрашання десертів. Проте можна зустріти й більш креативні гастрономічні рішення – наприклад, пряні квітки цибулі в домашній пасті, квіткові нотки в морозиві, плоди настурції в квітковому сиропі для лимонаду або коктейлю. Можна приготувати навіть фаршировані гладіолуси! У Парижі зараз неймовірно популярні фіалки: їх часто додають до десертів і вони стають головним ароматом страви. 
Якщо наважитеся приготувати страву з додаванням квітів, раджу брати тільки ті, які самі виростили (без пестицидів). І ще одне: якщо ви алергік, вводьте у раціон їстівні квіти (їх пелюстки) поступово, обібравши від маточок і тичинок! 
Квіти для приготування страв потрібно спочатку викласти на вологу паперову серветку, а потім заморозити у герметичному контейнері. Так вони можуть зберігатися до десяти днів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8600 / 4.35MB / SQL:{query_count}