Чому дитина просить читати їй одну й ту ж казку щовечора?

“Наш син, якому три з половиною роки, постійно просить читати йому одну й ту ж казку, яку знає напам’ять. Дружина вже, відверто кажучи, втомилася, але не хоче засмучувати дитину відмовою, а от мені терпіння не вистачає… Поясніть, будь ласка, чому наш син це робить? Невже йому не хочеться послухати якусь іншу історію?”

Дмитро Середюк, м. Винники


Інна Семенко, практикуючий психолог:
– Річ у тім, що казка допомагає дитині ввійти у всі складнощі життя, сприяє успішній соціалізації та засвоєнню життєвих уроків, є для неї не просто вигадкою, фантазією, а особливою реальністю світу почуттів. Казка, можна сказати, розширює рамки звичайного життя. Тільки у казковій формі діти стикаються з такими складними явищами і почуттями, як життя і смерть, любов і ненависть, гнів і співчуття, зрада і підступність. 
Напевне, вашого синочка так захоплюють події, описані в цій казці, що він хоче пережити їх ще і ще раз. Спостережливі дорослі помічають, що під час читання казки в дитини блищать очі, пришвидшується дихання, рум’яніють щічки. 

Читайте також:
Читачами стають змалечку. Які книжки рекомендуєте читати дітям, аби прищепити їм любов до читання?
Певні казкові події є для малюка значущими й захопливими. Слухаючи казку, він на підсвідомому рівні переймає моделі людських стосунків і поведінки. Якщо дитина любить слухати одну й ту ж казку, значить ця історія розгортає для неї її внутрішні проблеми, відповідає на важливі питання. Переживши багато разів казкові події, дитина збагачується життєвим досвідом. Поговоріть з нею, чим її захопила ця казка, запитайте, що вона думає про героїв, про їхні вчинки. Тоді, можливо, зможете запропонувати інші казки, які, сподіваюся, зацікавлять вашу дитину не менше. 
Малюкові важливо не тільки чути ваш голос, а торкатися, тулитися до вас, відчувати, що ви так само переживаєте, як і він. Це ваш шанс налагодити з дитиною теплі й довірливі стосунки. Жоден професійний оповідач, актор не зможуть замінити малюкові близькості та уваги мами і тата.
І ще одна порада: добре, якщо книжка казок буде без малюнків. Ілюстрації професійних художників не дають можливості придумувати малюкові свої образи. Поговоріть з дитиною про зовнішність героїв, про місце їхнього проживання. Який капелюх у доброго чарівника? На чому їздить ось той хоробрий персонаж? Такі маленькі вправи чудово розвивають фантазію і любов до творчості, дають широкі можливості для спілкування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.6052 / 4.08MB / SQL:{query_count}