Як правильно мити посуд малюка?

“Моїй онучці дев’ять місяців. Не так давно почали пригодовування, а отже, виникла потреба мити її горнятко, ложечку, мисочку. Чи можна використовувати для цього звичайні мийні засоби, чи не зашкодять вони дитині? І взагалі, як правильно мити посуд малюка?”

Галина Заставна, м. Львів


Марія Гошко, педіатр:
– Насамперед зверніть увагу на упаковання засобу для миття дитячого посуду: на ньому має бути інформація, що він безпечний для дитини. До складу такого засобу повинен входити антибактеріальний або бактерицидний компонент, який забезпечує ефективну дезінфекцію і, знову ж таки, є безпечним для вас і малюка (не спричиняє алергії, відповідає ДСТУ і санітарним нормам), а ще добре змивається як у гарячій, так і в холодній воді.
Якщо користуєтеся мийними засобами, завжди ретельно полощіть посуд чистою водою, щоб ні краплі рідини не залишалося на поверхні пляшечок, сосок, тарілочок і ложечок. Робити це потрібно не менш ніж 15-20 секунд під проточною водою.
Якщо ж маєте посудомийну машину, користуватися мийними засобами не потрібно! Температура води в посудомийних машинах становить 60-70 градусів і є достатньою для видалення мікробів з поверхні будь-якого посуду, навіть дитячого, який, як правило, не буває надто жирним. Крім того, можна обливати дитячий посуд окропом або ж стерилізувати його.
Що важливо знати про мийні засоби:
– Якщо вони містять ПАР (поверхнево активні речовини), то є небезпечними не лише для дітей, а й для дорослих. Тож вибирайте засоби, в яких цих речовин дуже мало або ж немає зовсім.
– У мийних засобах небезпечними є хлор (призводить до різних захворювань, навіть раку шкіри, оскільки руйнує білки), фталати (можуть викликати проблеми в статевій сфері – аж до непліддя), фосфати (можуть стати причиною отруєння), гліколь (дуже небезпечний для печінки і нирок) та лаурилсульфат (може викликати алергічні реакції).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2174 / 4.08MB / SQL:{query_count}