Як зацікавити дитину навчанням?

“Моїй доньці чотири роки. Вона категорично відмовляється вчитися писати і читати. Вже й ігри придумувала, і книжки кольорові придбала, і зошити спеціальні купила – все марно. Як тільки бачить зошит, одразу істерика: не хочу, не буду... Порадьте, будь ласка, як зацікавити дитину навчанням?”

Ольга Кінаш, м. Львів


Ганна Білобрам, практикуючий психолог:
– Річ у тім, що у дитини немає необхідності вчитися читати і писати. І це цілком нормально в такому віці! У багатьох батьків виникає подібний страх. Зачекайте трохи, коли їй стане цікаво. Коли вона сама захоче, навчиться цього. А зараз ваша донька просто не розуміє, навіщо їй це потрібно. 
Посприяйте появі інтересу: наприклад, написала дві літери – і отримала те, що найбільше любить. За найменші успіхи хваліть. Але, на мій погляд, не варто змушувати дитину читати і писати, бо можете тільки нашкодити. Для дітей в такому віці важливий  приклад друзів. Може, є дівчинка чи хлопчик, з якими приятелює ваша донька і які досягли успіху в читанні та писанні? 
Їхній приклад може допомогти пробудити в дитини цікавість до цього заняття. Однак не порівнюйте, не протиставляйте, тим паче не залякуйте, що її не візьмуть через небажання вчитися до школи.
Побавтеся з нею у школу – нехай доня повчить вас чогось. Може, ляльки стануть її успішними учнями. Не впадайте у відчай, але й не випереджайте події.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.0458 / 4.07MB / SQL:{query_count}