Не хлібом єдиним

“Пошта” дізналася, які новинки духовної та релігійної літератури пропонує читачам цьогорічний Форум видавців у Львові

фото: прес-служба Форум Видавців, Vitaliy Hrabar, Фотоагентство LUFA
Форум видавців уже традиційно став головною подією вересня у нашому місті. На нього чекають з надією придбати новинки книжкового ринку, побувати на презентаціях, зустрічах із авторами, стати частинкою середовища, яке відчуває трепет і благоговіння від зустрічі з книжкою.
Серед іншого попит у читачів має і література духовної та релігійної тематики, особливо у цей непростий для нашої країни час великих потрясінь, коли після духовного піднесення, великих надій нам доводиться вперше за часи незалежності відстоювати територіальну цілісність своєї країни зі зброєю в руках. 
Символічним є й те, що відкрився цьогорічний Форум видавців у церкві Петра і Павла (костел єзуїтів) – колишньому книгосховищі, а нині гарнізонному храмі.
Звичайно, у нинішній час виходить друком чимало духовної або близької до неї літератури, але читачі схильні довіряти насамперед перевіреним роками і досвідом видавництвам – таким як “Свічадо”, “Місіонер”, видавництво УКУ та ще деяким світським, репутація яких не підлягає сумніву. Адже тепер для видання книжки релігійного змісту не потрібен дозвіл церковної влади, а в час, коли у інформаційному просторі так багато провокацій і фальшування, люди хочуть мати надійну опору.
Звичайно, зважаючи на розмаїття подій і новинок на Форумі важко встигнути все побачити, всюди побувати. Часом до стендів відомих видавництв не доступитися. А коли така можливість з’являється, нерідко доводиться пережити розчарування, бо обрану вами книжку уже розкупили… Приміром, позаторік практично в перший день розійшовся весь наклад оповідок Бруно Ферреро.
Однак видавці заспокоюють: переживати не варто – у їхніх книгарнях можна буде придбати обрану книжку, бо навіть якщо накладу всім не вистачило – буде додатковий. 

Сім’я та виховання

Бруно Ферреро “Час дорослішання” (видавництво “Свічадо”)
Ця книга скерована до всіх, хто має справу з підлітками: до батьків, аніматорів, вчителів, катехитів, а також до самих підлітків. Стиль її доволі простий – вона не претендує стати академічним посібником із виховання. Іншими словами, це книжка, яку друг дітей написав для друзів дітей.
Роберт Стрендт “Готові на все. Жінки Старого Завіту” (видавництво “Свічадо”)
У цьому виданні ви знайдете незвичайні історії двадцяти двох жінок – героїнь Старого Завіту. Звичайно, вони не були ідеальними, навпаки, їхні життєві історії нагадують долі багатьох сучасних жінок. Вони народжують дітей, прагнуть любові, шукають відповідей на важливі питання, намагаючись упоратися з життєвими труднощами.
Валеріо Альбісетті “Батьки і діти” (видавництво “Свічадо”)
“Щоби зрозуміти власних дітей, потрібно відшукати дитину в собі” – таку пораду батькам дає автор книжки. Це не парадокс і не провокація, бо виробити дорослому такий світогляд, який має дитина, означає стати мудрим. Тільки взаємна повага і любов може бути джерелом справжнього виховання!

Покликання в житті

Марія Консілія Лякотта “Клявзура. Вхід заборонено” (видавництво “Свічадо”)
Це історія молодої журналістки. Дізнавшись, що відома кіноакторка подалася у монастир, вона вирішує також пожити за монастирськими стінами, щоби побачити таємниці клявзури, зрозуміти вибір акторки і написати про це репортаж.  В обителі журналістка переосмислює свої стосунки з Богом, не раз запитуючи себе, де її місце в житті, і врешті знаходить відповідь…

Постаті

Йосиф Сліпий “Спомини” (видавництво УКУ)
Книжка містить особисті спогади Патріарха Йосифа Сліпого, яким уже 50 років від дати написання. Як зазначають редактори, після свого звільнення Патріарх надиктував їх своєму секретарю Івану Хомі. Всього було списано сім зошитів. Іван Хома надрукував цей текст на друкарській машинці, і ці аркуші пролежали в архіві півстоліття. Сприяв виходу книги отець Іван Дацько, який був особистим секретарем Патріарха Йосифа і разом із доктором Марією Горячою два роки працював, аби ця книжка побачила світ. 
“Ці спогади будуть надихати, точніше служити Богові та Україні. Особисте свідчення незламності, з якою Йосиф Сліпий пережив увесь цей період випробувань, напевно, запалить серце не одного читача. Також ці “Спомини” стануть цінним історичним джерелом для науковців, які досліджують його діяльність та історичний контекст, у якому він діяв, як, зрештою, і життя всієї Церкви у цей період”, – вважає Марія Горяча.
Кирило Королевський “Митрополит Андрей Шептицький” (видавництво “Свічадо”)
Книжка присвячена величній постаті УГКЦ  Андреєві Шептицькому. Це перша монументальна біографічна праця про Великого Митрополита, написана французькою. Переклад на українську здійснили уперше. 
“Повний життєпис Митрополита ще важко створити, і так, певно, буде постійно, тому що його діяльність – багатогранна й витончена. А поки що я вношу свою лепту до прослави цього великого Слуги Божого”, – написав отець Кирило Королевський.
Автор книги Поль-Франсуа Шаронгреко (Кирило Королевський) – греко-католицький священик і богослов, француз із походження, довголітній соратник, однодумець і послідовник справи Митрополита Андрея. 
“365 днів з великим Митрополитом. Роздуми на щодень” (видавництво “Місіонер”)
В основу цього науково-популярного видання лягли фрагменти висловів Митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького із праць, послань, проповідей за 1900 – 1944 рр. Мова оригіналу збережена. Цитати підібрані відповідно до днів року, загальнодержавних дат, подій і свят. Радимо купити і прочитати всім, хто цікавиться духовною спадщиною Митрополита Андрея.
Андреа Торніеллі “Хорхе Маріо Берґольйо Франциск разом. Життя, ідеї, слова Папи, який змінить Церкву” (видавництво “Місіонер”)
У книзі італійського журналіста Андреа Торніеллі описане життя Хорхе Маріо Берґольйо, шлях його духовного становлення як священика та історія обрання Папою Римським. Погляди та ідеї понтифіка, його роздуми про служіння і милосердя, емоційно багаті розповіді про роки юності, викладені в динамічній манері письма, справді захоплюють, формуючи правдиве уявлення про Святішого Отця. Крім того, видання містить чимало інформації, пов’язаної з діяльністю Ватикану та викликами сьогодення, що постають перед Церквою. 
Дмитро Степовик “Християнство Тараса Шевченка”
Відомий учений відкриває нам Кобзаря як безмежно віруючого в Бога. Це дуже рідкісна тема в шевченкознавстві, майже не опрацьована, зокрема в Україні. Книга розрахована на шевченкознавців, культурологів, усіх, хто любить Тараса Шевченка.

Віра і суспільство

“Майдан і Церква. Хроніка подій та експертна оцінка” (Cамміт-книга)
Це перше видання, присвячене ролі віри, Церкви і віруючих у революційних подіях зими 2013 – 2014 рр. Упорядники зібрали численні документи конфесій та розширені фахові оцінки подій. На додачу до текстів у виданні є показова підбірка тематичних світлин учасників Майдану.
Це комплексна збірка аналітичних і документальних свідчень про духовний аспект Революції Гідності, що містить широку палітру думок, оцінок та роздумів як науковців, так і журналістів разом із активістами Майдану. Самі автори книги – провідні релігієзнавці з Інституту філософії ім. Г. Сковороди – брали активну участь в революційних подіях, співпереживали та бачили все на власні очі. На понад 600 сторінках читач знайде й добірку документів конфесій, які декларували свою позицію.
Орест-Дмитро Вільчинський “Обережно, секти!” (видавництво “Свічадо”)
Сьома книжка із серії “Сто запитань до священика” присвячена питанням сектантства, яке для певних людей може стояти дуже гостро – коли йдеться про їхнє життя та здоров’я, а для інших становити потенційну небезпеку.
Що треба знати християнину, аби не потрапити в тенета секти, яка прикривається християнством? Які ознаки повинні запалити “червоний колір” нашої пильності, аби розрізнити сектантське утворення серед різноманітних спільнот та рухів, до яких ми належимо чи маємо намір долучитися? Адже треба розуміти, що секти постійно змінюють своє обличчя, пристосовуючись до нових життєвих реалій, а тому постійно набувають нових форм. Розкрити деструктивну суть сект вам допоможе отець Вільчинський, який уже допоміг не одній жертві вирватися з новітньої секти догналівців.

Історія Церкви

Джампаоло Маттеі “Україна – земля мучеників” (видавництво “Місіонер”)
У монографії – розповідь про переслідування християн в Україні у ХХ столітті, а також свідчення 27 мучеників, яких Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив блаженними під час своєї історичної прощі до Києва та Львова з 23 по 27 червня 2001 року. Знайомство з їхнім життям допоможе відкрити приховану сторінку історії, а головне навчить досконало нести світло Божої істини.
Павло Кречун “Святий Йосафат Кунцевич (1580 – 1623) як свідок віри в епосі релігійної контроверсії” (видавництво “Місіонер”)
Це спроба відкрити палку, духовну і пастирську іпостась Ревнителя за єдність Церкви в складні часи церковного буття українців у XVI – поч. XVII ст., у яких звершилася закономірна, але водночас несподівана реформа Української церкви: відновлення єдності з Апостольською церквою в Римі. Суть Берестейської унії розкривається на тлі бурхливих суспільних рухів, спростовуються міфи і неправдива радянська історіографія про начебто зрадницькі позиції українських єпископів. 
“До світла Воскресіння крізь терни катакомб: підпільна діяльність та легалізація Української Греко-Католицької Церкви. Інформаційний каталог-буклет до однойменної виставки” (видавництво УКУ)
Ілюстроване видання вийшло друком одразу трьома мовами – українською, англійською та німецькою. Містить інформаційні супровідні матеріали до виставки. Причому іншомовні варіанти не є дослівним перекладом, а адаптовані до зацікавлень та поінформованості читачів, які живуть поза межами України. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6674 / 4.17MB / SQL:{query_count}