З миру по нитці…

Амуніція, ліки та одяг – хто, як і чим допомагає нашим солдатам, які беруть участь у важких боях на сході України

фото: rmclviv.wordpress.com
Волонтери і доброчинці для армії – незамінні помічники і під час військових дій, і під час збору та доставки речей першої необхідності. По всій країні таких груп можна нарахувати сотні, а то й тисячі. Чимало їх є й у Львові. 
Одні збирають речі та гроші на закупівлю одягу, медикаментів, амуніції для вояків, другі – на потреби шпиталів та лікування поранених бійців, треті надають психологічну підтримку людям, які побували на війні.

Допомога в лікуванні та реабілітації

Від самого початку антитерористичної операції ледь не щодня поранених бійців зі всієї України привозять до Львівського військово-медичного клінічного центру Західного регіону. 
Чималу допомогу цей лікувальний заклад отримує від волонтерів. У соціальних мережах неодноразово доводилося читати, що центру не вистає того чи того обладнання. Не заперечують цього й самі лікарі.
“Медичних засобів в основному вистачає. Але з технічною базою маємо певні проблеми: обладнання ще робоче, однак потребує оновлення та заміни сучаснішим”, – каже начальник центру Іван Гайда.
Як розповіла “Пошті” керівник “Волонтерської сотні” Світлана Сидоренко, з військовим шпиталем у них добре налагоджена робота. Зараз там працюють 20 волонтерів, які чергують позмінно: семеро осіб по дві доби поспіль. Вони збирають речі, медикаменти, гроші для поранених.
“У першу чергу дбаємо про здоров’я солдатів. У шпиталь прибуває з десяток поранених – і ми відразу ж збираємо для них пакети, що містять засоби особистої гігієни, овочі, фрукти, – запевняє вона. – Медичне забезпечення шпиталю у нас вторинне, а проте постійно питаємо медиків, які потреби мають пацієнти, і привозимо все необхідне. У випадку нестачі певних ліків актом передачі доставляємо їх у аптеку, яка розміщена всередині центру”.
Нещодавно для військового шпиталю “Волонтерська сотня” закупила три медичні відсмоктувачі, препарати типу enteral nutrition (ними годують тих, хто перебуває в реанімації та не може сам їсти). Зараз організація збирає гроші на придбання кардіо­моніторів. “Кілька цих приладів у шпиталі є, але через значну кількість постраждалих їх все одно не вистачає. Тож найближчим часом плануємо купити ще п’ять кардіомоніторів і передати їх реанімаційному відділенню центру”, – веде далі вона.
Серед інших нагальних потреб, зі слів Світлани Сидоренко, теплий одяг, взуття, спідня білизна, спортивні костюми (штани та олімпійки із замками), кросівки. З необхідних ліків – вушні та очні краплі, кровоспинні, заспокійливі, шлункові, протизастудні, знеболювальні, кардіологічні, протизапальні, протитискові препарати, засоби від печії, інфузійні розчини, антисептики та антибіотики.
Усі потреби – на аркушах, приклеєних до дверей  контрольно-пропускного пункту військового шпиталю, що на вул. Личаківській, 26. Гроші можна приносити туди ж або переказати на рахунок “Волонтерської сотні”: 5168 7572 7319 8269 (відкритий на Сидоренко Світлану Степанівну).
Потребує львівський військовий шпиталь і сепаратора крові. Завдяки цьому приладу не потрібно витрачати донорську кров – пацієнту вливають його власну, очищену. Вартість сепаратора – 450 тисяч гривень. Кошти для його придбання зголосився збирати Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11). Окрім цього, в храмі збирають гроші на амуніцію для наших воїнів. Є й окрема скринька для збору грошей пораненим.
Пожертви можна переказати на рахунок:
Місія “Центр Військового Капеланства” Української Греко-Католицької Церкви
ЗАТ КБ “ПриватБанк”
МФО: 325321,
ЗКПО: 35775549,
р/р 26007053816625.
Призначення платежу: “Добровільна пожертва”
Уже з першого дня, коли бійців привезли на лікування до Львова, їм допомагають волонтери-психологи Психологічної кризової служби у Львові. Її координатор Оксана Наконечна зазначила “Пошті”, що в службі є 20 фахівців, які безкоштовно витрачають свій час до офіційної роботи та після неї, працюючи з важкопораненими.

Допомога на місці

Збором коштів і медикаментів для українських вояків займається Львівський обласний центр здоров’я і департамент охорони здоров’я ЛОДА. Найбільша потреба у перев’язувальних матеріалах, знеболювальних, кровоспинних, протишокових і протиопікових препаратах.
Гроші та ліки можна приносити на вул. Конопницької, 3 (з 9.00 до 21.00, тел. 276 45 92) або ж на вул. К. Левицького, 16 (з 10.00 до 17.00, тел. 269 19 18).
Благодійний фонд “Нова країна” збирає кошти і медикаменти для львівського військового шпиталю. Крім того, триває збір грошей на поставку шоломів і бронежилетів для бійців на сході.
Реквізити для переказу благодійної допомоги:
Отримувач: БФ “Нова країна”
ЄДРПОУ 39263061,
р/р 2600201530827,
МФО 325365,
ПАТ “Кредобанк”.
Отримувач: БФ “Нова країна”
ЄДРПОУ 39263061,
р/р 26003053823195,
МФО 325321,
ПАТ КБ “ПриватБанк”.
Громадська організація “Допоможи фронту” займається збором тематичної допомоги біля пам’ятника королю Данилу щовівторка, щочетверга та щосуботи з 17.00 до 19.00.
Сьогодні, 6 вересня, волонтери просять принести вологі серветки, засоби гігієни, теплі шкарпетки і пральні порошки. Також сьогодні волонтери збиратимуть допомогу військовим у львівській мережі магазинів “Рукавичка”:
вул. Луганська, 6 (з 10.00 до 17.00); просп. Чорновола, 105 (з 11.00 до 19.00); вул. Б. Хмельницького, 271 (з 10.00 до 18.00); вул. Личаківська, 209 (з 10.00 до 18.00); вул. Городоцька, 76 (з 11.00 до 17.00).
Народна самооборона Львівщини. Активісти і волонтери збирають продукти і товари першої необхідності для військових 24-ої окремої механізованої бригади з Яворова, 80-ої аеромобільної бригади, батальйону “Львів” та батальйону територіальної оборони “Воля”.
Найактуальніші потреби – у соцмережах ВКонтакте і Facebook. Все необхідне можна приносити на вул. Ш. Руставелі, 2 (другий поверх). Телефон  098 882 75 89. 
Координаційний центр підтримки фронту. З основних потреб – шоломи, бронежилети V класу захисту, біноклі та тепловізори, пальчикові батарейки (не акумулятори!), продукти харчування, які довго зберігаються. З ліків – знеболювальні та протизастудні. Амуніцію і препарати можна приносити на вул. Винниченка, 16.
Львівський обласний військовий комісаріат. Висловлює потребу в зап­частинах для автомобілів ГАЗ 66 , КамАЗ-5410, ЗІЛ 130 і 131, УАЗ 3962, УРАЛ 3962, УРАЛ 4320, автобусів “Еталон”, ТАТА 0134, ПАЗ. Доброчинці можуть звертатися на адресу: вул. І. Франка, 25 або ж телефонувати на номер 260 26 44.
Багато ініціатив щодо підтримки наших воїнів знайдете на сторінках у інтернеті – “Зігрій Солдата”, “Благодійна ініціатива Героїка”, “Аптечки для захисників”, “Аптечка для бійців” та ін.

ТОП-12 ситуацій, коли варто відмовитися від волонтерства
Волонтерство – важливий спосіб зробити внесок у розвиток суспільства, допомогти людям та набути нових навичок. Однак, підтримуючи інших, важливо тверезо оцінювати власні сили, щоб не “згоріти” самому, пише bhumi.org.in.
Ось випадки, коли від громадської активності краще відмовитися, відкласти її або змінити вид діяльності.
1. Не варто бути волонтером, якщо не зможете виділити на це необхідний час.
2. Відмовтеся, якщо ваш графік уже перевантажений громадською діяльністю. Не варто хапатися за все одразу, брати на себе більше обов’язків, навіть якщо вас про це просять. 
3. Уникайте тих різновидів громадської активності, що не відповідають вашому характеру або темпераменту. Не ставайте волонтером-медиком, якщо непритомнієте, коли бачите кров.
4. Обережно підходьте до справ, які можуть бути пов’язані з болючими для вас питаннями. Переконайтеся, що особисті проблеми не перешкоджатимуть громадській діяльності. Наприклад, якщо ви постраждали від насильства і хочете допомогти іншим його жертвам, упевніться, що впораєтеся з емоціями, які може викликати цей вид волонтерства.
5. Умійте розпізнати моменти, коли допомога необхідна вам самим. Ви краще підтримаєте інших, якщо спершу допоможете собі.
6. Не ставайте активістом тільки тому, що ним став ваш друг. Те, чим ви займаєтеся як волонтер, має щиро цікавити вас.
7. До волонтерства не можна силувати. Часто люди висувають інших на посади, які не хочуть обіймати самі. Також часто трапляються ситуації “без мене обрали”.
8. З пересторогою ставтеся до організацій, які перевантажують волонтерів обов’язками.
9. Переконайтеся, що громадська діяльність вам не шкодить: не забирає весь ваш вільний час, енергію, гроші, настрій.  Якщо маєте кошти, але не маєте часу – пожертвуйте кошти. Якщо маєте час, але не маєте грошей – присвятіть час. А якщо не маєте ні того, ні того, допоможіть у інший спосіб.
10. Не ставте під загрозу власну безпеку. Коли становище або завдання здається вам ризикованим, зв’яжіться з відповідальною особою та попросіть про допомогу.
11. З обережністю ставтеся до організацій, волонтерство в яких вимагає грошового внеску, особливо якщо грошей у вас обмаль. Є достойні безкоштовні ініціативи.
12. Якщо вам не вистачає грошей на прожиття, то вам самим потрібна допомога. Деякі люди радше стануть волонтерами, ніж працюватимуть – це чудовий вибір, але якщо через це ваша родина збанкрутує, він просто неприйнятний.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7119 / 4.17MB / SQL:{query_count}