Як допомогти пораненим?

У львівському військовому шпиталі нині лікують понад 180 бійців із зони АТО. Поранені військові потребують теплого одягу та взуття

Сьогодні у Львівському військово-медичному клінічному центрі лікують понад 180 бійців, поранених у зоні АТО. Восьмеро з них перебувають у важкому стані в реанімації.
Зі слів начальника центру Івана Гайди, щодня у шпиталі проводять зо три десятки операцій, і це не враховуючи перев’язок, які досить часто можна порівняти з оперативним втручанням, оскільки рани складні, комбіновані.
“Медики, незалежно від посади, працюють майже цілодобово та без вихідних і надають кваліфіковану допомогу пораненим, – зазначив Іван Гайда. – На сьогодні у центрі лікуємо понад 180 поранених та травмованих із зони АТО. Загалом у центрі є понад 680 пацієнтів – це більше, ніж може розмістити госпіталь. Однак ми готові, за необхідності, приймати нових пацієнтів”.
Зважаючи на останні події на сході, травмовані солдати зі всієї України у Львівський військовий шпиталь прибувають мало не щодня. Їх доставляють як авіацією, так і залізничним чи автомобільним транспортом. У більшості з них переважають кульові та уламкові поранення. Тим не менше, зі слів Івана Гайди, і медикаментів, і якісного харчування шпиталю вистачає.
“Потреби госпіталю забезпечують централізовано від держави. Від початку АТО фінансування закладу поліпшено – щомісяця ми додатково отримуємо транші по 500 – 700 тис. грн. Міноборони виділяє нам ці кошти, ми проводимо тендерні процедури і закуповуємо, що нам необхідно. Цих коштів в основному достатньо”, – додав він.
Окрім Львівського військового центру, хлопців з легкими пораненнями приймають й інші підпорядковані шпиталі Західної України – у Луцьку, Рівному, Чернівцях та Мукачевому. З усіх закладів дещо напруженою є ситуація у Луцькому гарнізонному госпіталі – там на стаціонарному лікуванні зараз знаходиться понад 150 пацієнтів, хоча місць у ньому розраховано на 100 осіб.

Львівські медики на сході

Ще від початку антитерористичної операції чимало на сході перебуває й медиків військового центру. Їх кількість Іван Гайда називати відмовився, проте запевнив, що всі вони надають різні види допомоги бійцям: від перев’язок легких поранень до ампутації та переливання крові.
“Наші медики перебувають на сході від самого початку і, на жаль, у нас теж є втрати. Бригада нашого центру та інша – одного із госпіталів втратила майже всю техніку. Вона потрапила під вогонь “Градів” і була знищена. Приблизно 10 наших медиків є поранені і контужені”, – розповів медик.
Зі слів Івана Гайди, для медиків проводять ротацію, однак у деяких випадках із заміною виникають проблеми. Це здебільшого стосується медиків із маленьких госпіталів, бо кількість персоналу в них дуже мала. Була також велика проблема з водіями, оскільки більшість із них є цивільними. Тим не менше, всі вони повністю забезпечені медичними засобами.
“Кожна з наших бригад забезпечена усім, всі одиниці техніки були заповнені медичними засобами, там не було вільного місця. Окрім того, завдяки волонтерам, медичне забезпечення Збройних сил здійснене в повній мірі”, – зазначив він.

Волонтерська допомога

Військовослужбовці, які були поранені у зоні АТО та зараз перебувають на лікуванні у львівському військовому центрі, потребують теплого одягу та взуття. Зі слів керівника “Волонтерської сотні”, яка співпрацює із госпіталем, Світлани Сидоренко, зважаючи на те, що поранені хлопці із зони АТО прибувають щодня, останніх два тижні Волонтерській сотні було дуже важко. Однак вони намагалися одразу ж зібрати першочергові речі для військових.
“До прикладу, у госпіталь прибуває 14 поранених. Ми одразу ж збираємо їм пакети з предметами особистої гігієни, зустрічаємо їх і видаємо кожному такі набори. Потім ми їм збираємо і приносимо одяг, а згодом і фрукти”, – зазначила вона.

Жінка розповідає, що доводилось звертатися по допомогу усюди, де тільки можна було. Наразі пацієнти забезпечені усім, окрім теплого одягу та взуття. “Оскільки в госпіталі на лікуванні перебуває понад 180 поранених військових і у зв’язку з тим, що похолодало, їм потрібний теплий одяг та взуття. Окрім того, нам телефонують із зони АТО і кажуть, що їм теж потрібні ковдри, теплий одяг та медикаменти. Ці речі ми також збираємо і відправляємо на фронт”, – каже Світлана Сидоренко.
Усі необхідні для поранених військових речі волонтерська група збирає на контрольно-пропускному пункті шпиталю, де їм виділили окрему кімнату для їх зберігання. Зараз, зі слів керівника Волонтерської сотні, у військовому госпіталі працюють 20 волонтерів. По сім волонтерів чергують у госпіталі позмінно – по дві доби поспіль. Вони збирають речі, медикаменти, гроші і роздають їх пораненим.
Водночас начальник центру Іван Гайда додав, що цій волонтерській групі “допомагають” й спонтанні волонтери, які незаконно намагаються пронести пораненим домашні харчі. “Час від часу з’являються спонтанні волонтери на кшталт бабусь, які готують нашим пацієнтам то вареники, то деруни чи якісь інші страви. Деякі купують і приносять торти. Усі ці харчі вони намагаються підпільно передати пораненим військовим. А це може бути не цілком безпечно для здоров’я моїх пацієнтів. Це категорично заборонено і тому я наголошую, що наші пацієнти отримують госпітальну норму, по калорійності достатню для того, щоб бути ситими і щоби це позитивно впливало на лікування конкретного пацієнта”, – зазначив Іван Гайда.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3835 / 4.11MB / SQL:{query_count}